Wróć do listy artykułów   

Julia Vikman – Piosenki z duszą

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

JULIA VIKMAN – Ballady i Romanse Rosyjskie

 

ECS ,,Kręgielnia” – 29 listopada (niedziela) godz. 17.00

Bilety: 20 Pln – przedsprzedaż (KCK ul. SIkorskiego 34 godz. 8.00 – 15.00)

25 Pln – w dniu koncertu

 

 

 

JULIA VIKMAN – Ballady i Romanse Rosyjskie

 

ECS ,,Kręgielnia” – 29 listopada (niedziela) godz. 17.00

Bilety: 20 Pln – przedsprzedaż (KCK ul. SIkorskiego 34 godz. 8.00 – 15.00)

25 Pln – w dniu koncertu

 

 

 

 

 

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama uczyla muzyki. Po wydaniu płyty „Dreams of Necton” z art-rockowym zespołem Decadance we Francji (Musea Records) jako wokalistka i klawiszowiec tego zespołu z powodzeniem koncertuje na dużych festiwalach w Rosji i Europie Zachodniej.

Przez ponad rok czasu pracuje jako muzyk sesyjny w studiach nagrań Izraela (Tel-Aviv, Jafa) i stolicy Rosji, Moskwie. Następnie przeprowadza się do Polski, gdzie rozpoczyna kariere solową i zaklada swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie” i wydaniu trzech płyt:

2008 – „Podmoskiewskie Wieczory”, Radio Gdańsk

2012 – „Bielyje Rozy”, Selekta Studio

2013 – „Ballady i Romanse Rosyjskie”, Selekta Studio

Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W lipcu 2013 roku wyszła na świat debiutancka płyta z materiałem autorskim Julii Vikman „The Autumn Dreams”, album zawiera 6 utworów, którymi Julia prezentuje swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikalny projekt, styl którego artystka sama określa jako „Fantasy”. Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było…