Wróć do listy artykułów   

Już za moment, już za chwilę Zielona Góra będzie pełna folkloru!

m.madry@rcak.pl 28 czerwca 2019 0

55. Międzynarodowy Festiwal Folkloru OBLICZA TRADYCJI Zielona Góra 2019 już za chwilę! Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu są oczywiście bezpłatne, ale na Galę Tradycji, która odbędzie się 12 lipca 2019r. obowiązują bilety – oczywiście darmowe. Można je pobrać tutaj.

Zastanawiacie się jakie atrakcje czekają Was w ramach Festiwalu?

W Ochli, już 7 lipca, będziecie mogli spróbować pysznych kulinarnych specjałów przygotowanych przez zaproszone zespoły, posłuchać tradycyjnej ludowej muzyki, a także wziąć udział w lekcjach folkloru prowadzonych przez zespoły.

Na zielonogórskim deptaku 8 lipca przywitają Was i zostaną z Wami aż do 10 lipca, regionalni wystawcy, będziecie świetnie bawić się biorąc udział w bogatej ofercie naszych warsztatów i animacji plastycznych, zrelaksujecie się przy muzyce zespołów folklorystycznych, a zespoły z Kazachstanu, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Słowacji i Polski przygotują dla Was animacje ludowe!

Lubuski Teatr wieczorami od 8 do 10 lipca zapełni się zespołami, które poznacie już wcześniej, ale uwierzcie – tam też warto zajrzeć! Pokażą one barwne i bogate konkursowe programy i… Wy również będziecie mogli je ocenić!

Od 8 do 10 lipca będziecie mogli zobaczyć zespoły również w Łagowie, Bojadłach, Niesulicach, Przytocznej, Torzymiu, Żarach, Małomicach i Kolsku.

W czwartek śpiewał będzie cały deptak! Wystąpią nie tylko wszystkie zespoły biorące udział w konkursie, ale również zespoły Era z Serbii i Vrstek ze Słowacji, które są Gośćmi Specjalnymi naszego Festiwalu, a także Gospodarz – Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa!

Piątek to oczywiście koncert galowy – Gala Tradycji, na którą zaprosiliśmy również gościnnie – Cygański Teatr Muzyczny TERNO! Naprawdę warto przyjść i zobaczyć na własne oczy to wspaniałe wydarzenie!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!