Wróć do listy artykułów   

Kolejną dawka dobrego kina autorskiego pod chmurką

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu zaprasza na kolejną dawkę dobrego kina autorskiego pod chmurką już 20 lipca! W najbliższy piątek w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe (w ramach Lata Muz Wszelakich 2007) filmy najzdolniejszych młodych reżyserów – prezentacja Tv Kino Polska: MłODE KADRY – CO ZA HISTORIE! (etiudy fabularne absolwentów wydz. reżyserii UŚ im. K.Kieślowskiego)

Kochajmy się
Reżyser: Karol Wasilka
Scenariusz: Karol Wasilka
Muzyka: Marcin Dutka
Obsada: Borys Szyc
Gatunek: komediodramat
Rok: 2005
Czas trwania: 17 min.
Producent: WRiTV UŚ

Nieudacznik, żyjący pod pantoflem żony, stara się odzyskać swoje pieniądze od osiedlowego gangstera (Borys Szyc). Pod wpływem licznych upokorzeń zachodzi w nim przemiana – staje się bezwzględnym egzekutorem. Czy długo wytrwa w nowej roli?

O palec
Reżyser: Ryszard Stecura
Scenariusz: Ryszard Stecura
Muzyka: Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko
Obsada: Zdzisław Wardejn, Krzysztof Szczerbiński, Maja Hirsch
Gatunek: dramat psychologiczny
Rok: 1999
Czas trwania: 8 min.
Producent: WRiTV UŚ

Chłopak i dziewczyna podróżują autostopem. Kierowca luksusowego samochodu proponuje im dziwną grę, w której stawką jest…palec.

Rzeźnik na czasie
Reżyser: Tadeusz Śliwa
Muzyka: Trio Motion
Obsada: Rafał Jędrzejczak, Andrzej Mastalerz, inni
Gatunek: obyczajowy
Rok: 2003
Czas trwania: 12 min.
Producent: WRiTV UŚ

Inspirowana słynnym filmem „Delicatessen” Marca Caro i Jean-Perre’a Jeuneta historia grubego rzeźnika i jego młodego czeladnika. Rzeźnik jest najważniejszy nie tylko dlatego, że rozdziela mięso. Przede wszystkim dlatego, że kontroluje czas.

Test
Reżyser: Wojciech Szarski
Obsada: Jakub Kotyński, Anna Ilczuk
Rok: 2005
Czas trwania: 21 min.
Producent: WRiTV UŚ

Na uroczystej kolacji z jego rodzicami, ona oznajmia wszystkim, że jest w ciąży. Rodzice się cieszą, on niespecjalnie. Czyżby jej nie kochał? Czy chce się jej pozbyć ze swojego życia? Umawia się z obcymi dziewczynami przez Internet i robi to tak, żeby ona wiedziała. Historia niedojrzałego chłopca i kochającej go kobiety.