Wróć do listy artykułów   

Koncert Czesława Mozila z zespołem

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

zd.3 CZŚ, autor Katarzyna Widmańska

Zapraszamy na koncert Czesława Mozila z zespołem w sali widowiskowej SDK – 19.10.2014 g.18.00

Zespół Czesław Śpiewa to jeden z bardziej popularnych i cenionych zespołów w Polsce. Należy również do niekwestionowanych ulubieńców publiczności, która podczas koncertów na żywo docenia nie tylko brzmienia i dźwięki, ale też i oryginalną konferansjerkę w wykonaniu Czesława Mozila, który stoi na czele grupy. Każdy występ w wykonaniu Czesław Śpiewa zostaje podnisiony do rangi muzycznego spektaklu. To wielobarwne widowisko z wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi – wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Royal Danish Music Academy. Na koncertach muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Mają na koncie 15 nominacji do „Fryderyków”, 3 zdobyte statuetki, ponad 900 zagranych koncertów w Polsce i za granicą.

Jesień 2014 roku będzie dla zespołu wyjątkowa. Zbiega się ona z trasą koncertową promującą najnowszą autorską płytę zespołu pt. „Księga Emigrantów. Tom 1”, która ukaże się z początkiem października. Wydawnictwo prusza trudny temat emigracji. Ale kto ma śpiewać o emigrantach, jak nie Czesław Mozil?

„Księga Emigrantów. Tom 1” to płyta o emigracji, o tym, jak trudno kochać Polskę i jak łatwo bez tej miłości się zagubić, o marzeniach i realiach, o tym, że odległość wcale nie zwiększa dystansu. Ale trzeba znaleźć dystans w sobie, by o tym zaśpiewać.
Ta płyta to 13 piosenek po polsku, słowa Michała Zabłockiego, muzyka Czesława Mozila, suma doświadczeń i prawdziwych historii, ważny głos w dyskusji na temat trudnej miłości do własnego kraju.