Wróć do listy artykułów   

Koncert w Dniu Niepodległości

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

11 listopada o godz. 16.00 w KCK ,,Kręgielnia” odbędzie się Uroczyste Spotkanie z okazji Święta Niepodległości.
W części artystycznej wystąpi znakomita śpiewaczka (sopran) IWONA HOSSA, której towarzyszyć będzie na fortepianie Izabela Górska-Krasiel, a koncert poprowadzi Wiesław Pietruszak.

 

 

Iwona Hossa na scenie zadebiutowała w 1996 partią Violetty w Traviacie Giuseppe Verdiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W tym samym roku została solistką poznańskiego Teatru. Od 2000 jest związana z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie także zadebiutowała rolą w Traviacie. Współpracuje również z wieloma innymi teatrami operowymi w Polsce i za granicą.
Iwona Hossa ma na koncie nagrania płytowe, w tym wydany przez wytwórnię fonograficzną EMI, CD ze Strasznym dworem. Wzięła też udział w nakręconym przez BBC Holocaust. A Music Memorial Film from Auschwitz, który został uhonorowany Międzynarodową Nagrodą Emmy 2005 w kategorii „najlepszy program poświęcony sztuce”. W 2008 płyta z kompozycjami wokalno-instrumentalnymi Szymanowskiego, nagrana z Antonim Witem i Orkiestrą Filharmonii Narodowej, otrzymała nominację do nagrody Grammy, zaś krążek z Jutrznią Pendereckiego, zarejestrowany również z Filharmonią Narodową – nominację do nagrody Grammy 2009.