Wróć do listy artykułów   

Konkursu Tańca Ludowego „O Koronę Króla Pasterzy”

m.madry@rcak.pl 30 kwietnia 2019 0

8 czerwca w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli odbędzie się drugi Konkursu Tańca Ludowego „O Koronę Króla Pasterzy”. Konkurs organizowany jest w ramach wydarzenia kulturalnego Zielona Pohulanka.

Jest to konkurs przeznaczony dla wszystkich miłośników tańca ludowego, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z innymi tancerzami. Nie ważne, czy masz 16 lat, czy 60! Nie ważne, czy uczyłeś się tańca od instruktora, ojca, babci, czy jesteś samoukiem. Jeśli kochasz tańczyć i lubisz dobrą zabawę, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Nabór do konkursu potrwa do 17 maja. Zgłaszać się mogą wyłącznie pary. Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegóły w regulaminie.

Tego dnia zapraszamy do zabawy nie tylko mistrzów tańca, ale i tych, którzy chcieliby się nauczyć podstawowych kroków tanecznych i dobrze pobawić. Po zakończeniu zmagań konkursowych odbędzie się otwarta potańcówka z ludowymi kapelami, podczas której instruktorzy tańca nauczą Was kilku prostych tańców. Szczegóły dotyczące potańcówki już wkrótce.

Początek konkursu o godz. 17.00 (scena w Muzeum Etnograficznym)

Początek potańcówki o godz. 19.00 (namiot przy wyspie w Muzeum Etnograficznym)

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Organizatorzy konkursu:

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Nasz Lubuski”
Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli

Zadanie jest dofinansowane ze środków Miasta Zielona Góra i Województwa Lubuskiego.