Wróć do listy artykułów   

Kostrzyn na Fali 2018 – tak było ….

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

To już za nami. 2 sceny, mnóstwo godzin pracy, wielu zaangażowanych ludzi do pomocy, współpracujące ze sobą instytucje, ogromna ilość przygotowań, wiele koncertów i bardzo dużo atrakcji dla mieszkańców. Tak można by było w skrócie podsumować imprezę, ale jednak tak duża impreza zasługuje na bardziej szczegółowy opis. Na scenie w Amfiteatrze zaprezentowały się takie gwiazdy jak: Sound’n’Grace, Happysad, Video, Ewelina Lisowska, Łukasz Łyczkowski & 5 Rano, Blackberry Brothresi nasz miejscowy zespół The Black Birds.  Na tych koncertach tłumy mieszkańców gromadziły się przy scenie. Na małej scenie na Przystani Rzecznej zagrali min. Majtki Bosmana, Kapela Tadka,Vintage Jazz Quartet z Berlina, Pepe S. z Peitz, Kostrzyńska Orkiestra Dęta.

Wiele atrakcji wodnych, rowerowych, kolejowych, escape room, turniej piłkarski dla dzieci, plac zabaw przygotowany przez firmę Kompan z Kostrzyna. Były stoiska pełne atrakcji Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Twierdzy. Fundacja WOŚP przygotowała i prowadziła naukę pierwszej pomocy, a na stoisku Peitz serwowano pyszne naleśniki.

Były liczne zabawy na wodzie, w tym Spływ na Byle Czym, który wygrała załoga Smerfetek.

Również na stoisku Miasta Kostrzyn, które przygotował urząd miasta, mieszkańcy chętnie się zatrzymywali, biorąc udział w konkursach i akcjach promocyjnych m.in. „Dumni z Polski”, koło fortuny, rzut olbrzymią kostką, rozwiązywanie krzyżówek, malowanie kolorowanek, fotografowanie się w fotobudce, losowanie nagród i wiele innych. Na stoisku można było zdobyć mnóstwo atrakcyjnych nagród: Gry planszowe, gry pamięciowe, piłki plażowe, kredki, plecaczki, przewodniki, śpiewniki, notesy, długopisy, ołówki, balony, chorągiewki, ramki do tablic rejestracyjnych oraz inne. Dziękujemy bardzo za pomoc studentkom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pogoda dopisała, choć rozpoczynający całość Konkurs Piosenki Dziecięcej O Złoty Lizak z powodu opadów deszcze zmuszeni byliśmy przenieść z amfiteatru do sali KCK.

Dziękujemy bardzo mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą za liczny udział we wszystkich imprezach.

Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa – INTERREG V A 2014 – 2020