Wróć do listy artykułów   

Kultura Tędy- warsztaty…

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Improwizacja perkusyjna – brzmi tajemniczo? Nic bardziej mylnego! Zobacz fotorelację!

Kolej na improwizację perkusyjną…

Improwizacja perkusyjna – brzmi tajemniczo? Nic bardziej mylnego! 11 sierpnia pod okiem perkusisty Aleksandra Laska, uczestnicy Warsztatów Sztuki Perkusyjnej przekonali się, jak odkryć tajemnice instrumentów perkusyjnych.

W pierwszej części warsztatowicze poznali szerokie spektrum instrumentarium perkusyjnego. Zaznajomili się z takimi instrumentami, jak: marimba, ksylofon, wibrafon, czy wielki bęben. Wsłuchiwali się w nagrania, poszukując rytmu, przekonali się, czym jest body percussion, poznali rodzaje pałek perkusyjnych, a także obejrzeli przygotowane animacje i filmy.

Przerwa była czasem na zebranie sił przed najważniejszym zadaniem podczas całego cyklu warsztatów: opanowaniem rytmów. Początkowo każda z grup powtarzała swoje dwa rytmy klaszcząc,  następnie przyszedł czas na naukę gry na ekoinstrumentach. Gdy Śliwkowe Bakłażany, Niebieskie Tipi i Różowe Pantery opanowały swoje rytmy do perfekcji, przyszedł czas na wieeeeelką improwizację! Pan Olek, niczym dyrygent w orkiestrze, moderował grany przez uczestników utwór, dając sygnały do grania ciszej, głośniej lub do zaprzestania gry. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym trudnym zadaniem- zresztą, zobaczcie sami. Zachęcamy do obejrzenia galerii foto!