Wróć do listy artykułów   

Lubuska Gala Taneczna 2019 start! „Roztańczony Kożuchów”- relacja z Przeglądu!

m.madry@rcak.pl 8 maja 2019 0

W Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie spotkali się Tancerze i Instruktorzy z powiatu nowosolskiego, żeby zaprezentować swoje umiejętności taneczne, choreografie oraz powalczyć o nominacje do Finału Wojewódzkiego…

W dniu 7 maja 2019 roku odbył się Przegląd Powiatowy Lubuskiej Gali Tanecznej w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019. Organizatorem Etapu Powiatowego było Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie.

Organizator Etapu Powiatowego zrealizował przegląd dla nowosolskich grup tanecznych. Tancerze prezentowali swoje umiejętności na scenie, Instruktorzy trzymali mocno kciuki za swoich podopiecznych, a Rada Artystyczna w skupieniu uzupełniała kryterium ocen, aby dokonać prawidłowego wyboru.

Dopełnienie fascynujących choreografii i ciekawych występów stanowiły wspaniale dobrane stroje taneczne, efekty świetlne oraz przyjemna muzyka.

Po 13 prezentacjach tanecznych Rada Artystyczna w składzie:

Magda Mądry
Krystyna Czepanis

postanowiła nominować do Finału Wojewódzkiego w:

I Kategorii wiekowej (6-9 lat):

Kat. taneczna IGAMIX V z Health Step Fitness Dance

II Kategorii wiekowej (10-12 lat) 

Kat. taneczna I: LOL ze Szkoły Tańca Nowoczesnego TIGA

Kat. taneczna II:  Zespół Tańca Nowoczesnego SKORPION z Arte Nuka Tańca i Usługi Kulturalne

IV Kategorii wiekowej (16-20 lata) 

Kat. taneczna I:

1. NDK CREW z Nowosolskiego Domu Kultury
2. PARANOJA ze Szkoły Tańca Nowoczesnego TIGA

oraz wyróżnić:

1. TIGUSIE ze Szkoły Tańca Nowoczesnego TIGA.
2. Zespół Tańca Nowoczesnego SKORPION JR z Arte Nuka Tańca i Usługi Kulturalne.
3. GAMIX IV z Health Step Fitness Dance.

PROTOKÓŁ

Dziękujemy Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie za profesjonalną realizację Przeglądu Powiatowego. Radzie Artystycznej za analizę i przyznanie nominacji do Finału Wojewódzkiego.

Gratulujemy Instruktorom i Tancerzom, podkreślając poziom artystyczny prezentacji tanecznych. Wszystkim Uczestnikom życzymy nowych inspiracji i kolejnych sukcesów!

Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem Programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a realizatorami – Organizatorzy Etapów Powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.