Wróć do listy artykułów   

Lubuskie podbija Międzynarodowe Targi

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Mamy czym się chwalić i to robimy. Województwo lubuskie promuje swoje turystyczne atuty podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu.

Mamy czym się chwalić i to robimy. Województwo lubuskie promowało swoje turystyczne atuty podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu.
Na liczącym kilkadziesiąt metrów kwadratowych stoisku zwiedzający mogli m.in. porozmawiać z lubuskimi winiarzami, czy też przejechać się rowerem 3D po Parku Mużakowskim, czyli turystycznej perle naszego regionu.

Czym się chwalimy?

Targi rozpoczęły się 26.02 i potrwały do niedzieli. Już kilka chwil po oficjalnym otwarciu stoisko województwa lubuskiego zaroiło się od zwiedzających. Hitem okazał się rower 3D, na co dzień dostępny w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, dzięki któremu odwiedzający wrocławską Halę Stulecia, mogą podróżować po najatrakcyjniejszych miejsca naszego regionu. Mowa tu np. o Rzeczpospolitej Ptasiej oraz jednej z lubuskich winnic. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyli się winiarze, którzy opowiadali o enologicznych tradycjach naszego regionu i zachęcali do przyjazdu do województwa lubuskiego. Zwiedzający do województwa lubuskiego mogli przenieść się także za pomocą stereoskopu, czyli specjalnego urządzenia do przeglądania zdjęć 3D. Dzięki nowoczesnej technice w trójwymiarze zobaczyć można było lubuskie zabytki i parki krajobrazowe. Każdy, kto odwiedził stoisko urzędu marszałkowskiego, mógł także liczyć m.in. na indywidualnie przygotowane znaczki z nadrukiem lub ręcznie robioną bransoletkę.

Dlaczego warto było być we Wrocławiu?

Spore zainteresowanie stoiskiem województwa lubuskiego cieszyło tym bardziej, że targi we Wrocławiu to jedna z największych tego typu imprez w kraju, podczas której o uwagę zwiedzających walczy blisko 200 wystawców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Podczas targów prezentowały się: regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele. Wszyscy starają się, aby to akurat ich atrakcje zapadły w pamięć kilkunastu tysiącom zwiedzających.

Targom towarzyszył Festiwal Podróżników. W jego trakcie można było wysłuchać niemal 20 podróżników, którzy opowiadali o praktycznych aspektach turystyki m.in. o tym, jak podróżować wygodnie i tanio. Impreza co roku gromadziła również sporo znanych osobistości. W poprzednich latach gośćmi specjalnymi targów byli m.in. Wojciech Cejrowski, Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska i Elżbieta Dzikowska. Dodatkową atrakcją jest Festiwal Kulinarny, czyli pokazy gotowania, warsztaty oraz degustacje.