Wróć do listy artykułów   

Lubuskie Spotkania Jasełkowe-relacja ze Słubic

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

7 stycznia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbył się przegląd okręgowy XXX Lubuskich Spotkań Jasełkowych realizowanych w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020, którego Operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Organizatorem przeglądu był Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

Do prezentacji przystąpiły trzy grupy:
Stokrotki z Przedszkola Samorządowego nr 3 ” Miś Uszatek” w Słubicach, ze spektaklem „Gdzie się podziała pierwsza gwiazdka?”

Wiewiórki z Przedszkola Samorządowego nr 4 „Krasnal Hałabała” w Słubicach, ze spektaklem „Gwiazdka betlejemska”

Smyk ze Świetlicy Wiejskiej w Świecku, ze spektaklem ” A tu nagle nic po diable”

Rada Artystyczna w składzie: przewodnicząca rady Kinga Rosińska z Regionalnego Centrum Animacji Kultury, Weronika Bursztynowicz- prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słubicach oraz Małgorzata Pasternak ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury po obejrzeniu wszystkich spektakli nominowała do Finału Wojewódzkiego: grupę Wiewiórki z Przedszkola Samorządowego nr 4 „Krasnal Hałabała” w Słubicach, ze spektaklem „Gwiazdka betlejemska”. Pozostałe dwie grupy otrzymały wyróżnienie.


Rada Artystyczna podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za wkład włożony w przygotowanie spektakli oraz życzyła powodzenia w Finale Wojewódzkim.

PROTOKÓŁ


Lubuskie Spotkania Jasełkowe są elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a jego realizatorami organizatorzy etapów okręgowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.