Wróć do listy artykułów   

LZPiT tym razem w Poznaniu!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zobacz co działo się w Poznaniu!

Co działo się w Poznaniu?

Przez 3 dni (w  dniach 29. – 31 maja) nasi najmłodsi z LZPiT  gościli w Poznaniu. Pomysłodawcą i organizatorem  spotkania dziecięcych zespołów folklorystycznych było Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” przy wsparciu Porozumienia Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej.

Oj działo się działo….

Oczywiście w programie Poznańskie Koziołki, zwiedzanie miasta za pomocą niezwykle atrakcyjnej ludowej gry miejskiej, z którą nasze dzieci świetnie sobie radziły, warsztaty wypieków rogali świętomarcińskich,  no i oczywiście zdobyty certyfikat czeladniczy, wizyta w nowoczesnym Interaktywnym Centrum  Historii Ostrowa Tumskiego, zwiedzanie Katedry Poznańskiej i najstarszej dzielnicy Poznania.

Wspólna integracja podczas wieczoru zabaw ludowych i wspólnej dyskoteki, wcześniej jeszcze dzieci przebyły ścieżkę edukacyjną „Z Bambrami na ty” i po zaliczeniu wszystkich zadań, a wcale nie były  łatwe, i potwierdzeniu w specjalnym paszporcie otrzymały kolejny certyfikat – tym razem „Mistrza Tradycji”

W ostatnim dniu, kiedy inne zespoły już wyjechały mały lubuski udał się z krótką wizytą do ZOO – gdzie największą uciechę sprawiła nam małpa, która z podniesionymi w górę „łapkami” biegła wzdłuż drogi równolegle z naszym wagonikiem.

Udział w warsztatach finansowo wsparło Miasto Zielona Góra. DZIĘKUJEMY!