Wróć do listy artykułów   

MFF Oblicza Tradycji 2018 coraz bliżej

m.madry@rcak.pl 6 lipca 2018 0

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze organizuje projekt pn. „Oblicza Tradycji” Międzynarodowy Festiwal Folkloru Zielona Góra 2018.

Zostanie on zrealizowany w dniach 15-20 lipca 2018 roku na terenie Zielonej Góry i wybranych miejscowości Województwa Lubuskiego (Bojadła, Dąbie-Kołatka, Kolsko, Łagów, Niesulice, Ochla, Przytoczna).

Jest to kontynuacja międzynarodowych festiwali folkloru realizowanych od ponad 50 lat w Zielonej Górze.

„Oblicza Tradycji” są spotkaniem autentycznych tradycji i zwyczajów ukrytych w muzyce, tańcu, śpiewie, animacji, grach i potrawach ludowych.

Uroczysta inauguracja festiwalu nastąpi w niedzielę (15 lipca br.) w Muzeum Etnograficznym w Ochli, a uwieńczeniem projektu będzie uroczysty Koncert Galowy w czwartek (19 lipca br.) w Amfiteatrze Zielonogórskim.

Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców województwa lubuskiego, a także turystów krajowych i zagranicznych przebywających w regionie lubuskim podczas trwania festiwalu.

Do udziału w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru zaprosiliśmy dziecięce, młodzieżowe, dorosłe i wielopokoleniowe grupy, które odtwarzają autentyczne tradycje i podkreślają tę formę pomiędzy pokoleniami:

  1. Bułgaria – Zlatna Trakia
  2. Serbia – Branko Radičević Ruma
  3. Macedonia – Folk Dance Ensemble „BITOLA”
  4. Indonezja – 49 Junior High School East Jakarta
  5. Polska – Zespół Regionalny HULAJNIKI
  6. Polska – Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa (gospodarz)

Program festiwalu: LINK

Dodatkowe informacje znajdują się także na stronie festiwalu:  www.facesoftradition.pl

Zapraszamy!