Wróć do listy artykułów   

Międzynarodowy Dzień Teatru

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Dwa dni obchodzić będziemy w KCK Międzynarodowy Dzień Teatru.
26 marca o g. 19.00 zapraszamy do Kina za Rogiem, gdzie przygotowaliśmy projekcję Teatru Telewizji ze zbiorów Ninateki. To Państwo wybierzecie w głosowaniu (pod wydarzeniem: https://www.facebook.com/events/174022826566033/ ) jaki spektakl chcecie zobaczyć…..

27 marca o g. 19.00 w KCK ,,Kręgielnia” – ,,Kabaret po tamtej stronie” – monodram Marcina Ciężkiego, a później krótki performance grupy teatralnej Blackaut z KCK.
Wstęp na wydarzenia teatralne bezpłatny, zapraszamy serdecznie dorosłych i młodzież ….. bo warto

 

Spektakl ,,Kabaret po tamtej stronie” jest oparty na tekstach Henryka Grynberga, pisarza i poety pochodzenia żydowskiego. Marcin Ciężki ucharakteryzowany na konferansjera z musicalu ,,Cabaret” w reżyserii Boba Foss’a tańczy, śpiewa, słowem: wypełnia sobą całą przestrzeń. Słynny musical obecny jest w całym spektaklu tworząc muzyczne tło. Głównym tematem jest ciągle żywa i bolesna kwestia żydowska, pogrom w warszawskim getcie, antysemityzm. Ciężki w przejmujący i wiarygodny sposób mierzy się z ciężarem (sic!) tych problemów oraz metafizycznymi sensami i ostrym realizmem prozy Grynberga. Wzrusza i bawi. Niczym człowiek-orkiestra zachwyca pod względem aktorskim, reżyserskim, intryguje scenografią i choreografią.
Spektakl nagradzany był na wielu festiwalach w Polsce, m.in. I nagroda na Festiwalu Monodramu Współczesnego w 2004 roku w Warszawie.