Wróć do listy artykułów   

Minął festiwalowy czwartek…

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zobacz podsumowanie i galerię z czwartku! A dziś przyjdź na Galę Tradycji- zapraszamy!

W czwartkowe południe mieszkańców miasta do tańca porwały zespoły Mały Haśnik i Mladost Futog (Serbia). Wspólne zabawy rozbudziły zaspane dzieci i ich rodziców. Poznaliśmy m.in. heligonkę (instrument muzyczny) oraz posmakowaliśmy sałatki szopskiej przygotowanej przez Serbów.
Na Strefie Relaksu po raz ostatni wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, tworząc linoryty pod okiem pani Magdy Birut (Muzeum Ziemi Wschowskiej). Razem z Magdą Mądry przenieśliśmy się do Kolumbii i zatańczyliśmy w takt cumbii. Folkojarmark tętnił życiem, a znalezienie wolnego hamaka czy leżaka graniczyło z cudem. Bardzo się cieszymy, że Strefa Relaksu była tłumnie odwiedzana.
Na zakończenie Akademii Artystycznej przygotowaliśmy niespodziankę – malowanie Tikusia, auta Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Dzięki kreatywnej pracy dzieci, nasz samochód zdobył nowe OBLICZE.
Ostatni koncert na małej scenie podczas tegorocznego festiwalu przysporzył dużo refleksji oraz… podziwu. Zespół Gyokuro zachwycił nas koncertem dźwięków i umiejętności. Grać na pile (!) to nie lada wyczyn.
Tradycyjnie o godz. 19.00 w Lubuskim Teatrze rozpoczął się  Koncert Festiwalowy. Na scenie najpierw wystąpiła grupa dziecięca z zespołu Mały Haśnik z Żywca. Zachwycili publiczność autentycznymi góralskimi tańcami, pieśniami, zwyczajami i świetną kapelą. Ostatni występ należał do Mladost Futog (Serbia). Zaprezentowali nam sielski obrazek życia na wsi oraz inscenizację wesela w tym obrzędowe golenie pana młodego.
Po owacjach dla obu zespołów, kapela serbska dała popis swoich umiejętności w ogródku Winiarni Bachus.
Dziękujemy wszystkim za obecność na naszych wydarzeniach. Zapraszamy na Galę Tradycji, czyli oficjalne zakończenie tegorocznej edycji. 28 lipca 2017 r. godz. 19.00 Amfiteatr Zielonogórski.