Wróć do listy artykułów   

Młodzieżowe Dni Kultury

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

W dniach 25-26 listopada (sobota, niedziela), odbędzie się druga edycja Młodzieżowych Dni Kultury dedykowana dla uczniów (13-18 lat) kostrzyńskich szkół.
Program wydarzenia obejmuje warsztaty: teatralne, filmowe oraz dj, podczas których uczniowie będą mogli poznać tajniki gry aktorskiej, filmowania, czy miksowania utworów.

 

Prowadzącymi będą doświadczeni instruktorzy, artyści:

warsztaty teatralne – MARCIN CIĘŻKI – urodził się w Gorzowie Wlkp., gdzie od najmłodszych lat rozwijał warsztat artystyczny pod okiem uznanych gorzowskich artystów (Ludwina Nowicka, Ewa Rutkowska). Po tym, jak dostrzeżono jego aktorski potencjał, zaczął brać udział w festiwalach teatralnych, których był wielokrotnym laureatem. Zagrał w ponad 40 prezentacjach teatralnych, prowadził trzy teatry amatorskiego ruchu artystycznego, wyreżyserował 9 monodramów oraz poprowadził wiele warsztatów teatralnych. Jest stypendystą Prezydenta Gorzowa w dziedzinie kultury; jest także społecznikiem ; współpracuje z organizacjami oraz z miejskimi instytucjami kultury. Wielokrotnie nagradzany i doceniany na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, laureat teatralnych Grand Prix takich miast jak Warszawa, Suwałki, Berlin, Zgorzelec. Współpracował z teatrami w Polsce: Teatr Druga Strefa (Warszawa), Teatr Rondo (Słupsk), Teatr Kana (Szczecin), a także z Brandenburskim Teatrem Na Wodzie. Współpracował też z wieloma reżyserami polskimi i zagranicznymi. Współorganizator wielu przedsięwzięć w Gorzowie oraz w Polsce. Zaangażowany w rozwój Gorzowskiej Kultury Niezależnej. W ramach tej inicjatywy zorganizował dwa multikulturalne festiwale Ciężki Festiwal (2014, 2015), pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp., gdzie prezentowali się artyści z Polski i zagranicy. Podczas realizacji festiwali Marcin Ciężki kładzie duży nacisk na promowanie artystów lokalnych. W 2013 r. ; jest również współorganizatorem licznych działań ulicznych. Marcin Ciężki to przysłowiowy człowiek orkiestra. Mobilny „przybytek” kultury. Wielozadaniowy. Włącza się niemal we wszystkie działania artystyczne w mieście. Stworzył w Gorzowie m.in. Grotę Sztuki. Pomysłodawca i wykonawca wielu projektów kulturalnych, działań w przestrzeni miasta.. Współpracuje z Filharmonią Gorzowską – „Alicja w krainie Czarów”, „Pinokio” . Jednak najlepiej się czuje w monodramach. Ma ich na swoim koncie kilka. m.in. „Kabaret po tamtej stronie”, „Halo Chopin” czy „Dziady samemu”. Aktor, reżyser.

– warsztaty filmowe – SZYMON MIZERA – filozof, reżyser filmowy, operator kamery, podróżnik, koordynator festiwalu DEKODENCJE (2003-2004), STUDIO ZDUNY (2007-2011), panelu warsztatowego
KontenerArt „POWIDOKI” (2012-2014) oraz Laboratorium Rejs (od 2013r.) , współreżyser filmu dokumentalnego „Cicho w drodze do Ludzi Reniferów“. Jest członkiem grupy muzyczno-performatywnej
„Kakofonikt”. Nauczyciel podstaw filmu dokumentalnego.

– dj warsztaty – DAWID SROKOWSKI – mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą. Kolekcjoner płyt winylowych i współwłaściciel sklepu internetowego Monoton – Vinyl & CD Records. W swoich DJ setach najlepiej odnajduje się w szerokim techno, choć nie stroni też od innych gatunków muzycznych. Od jakiegoś czasu pochłonięty tematyką syntezy dźwięku, eksperymentując z nią za pośrednictwem hardware’owych rozwiązań.

Poza 6-godzinnymi warsztatami z danej dziedziny uczestnicy warsztatów będą mogli wybrać sobie film z biblioteki Kina za Rogiem. Młodzieżowe Dni Kultury zakończą się w niedzielę pokazem efektów warsztatowych i seansem filmowym.

Uczestnictwo w MDK jest całkowicie BEZPŁATNE. Sponsorem całego wydarzenia jest firma TELEMOND.

ZACHĘCAMY DO ZAPISÓW! Ilość miejsc ograniczona.