Wróć do listy artykułów   

Nabór do projektu Kultura Tędy 2018

m.madry@rcak.pl 23 lutego 2018 0

Jeśli pracujesz w sektorze oświaty lub kultury, interesujesz się edukacją kulturową, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, wzmocnić swoje kompetencje, poznać wspaniałych ludzi oraz wziąć udział w darmowych szkoleniach, a potem w konkursie grantowym, to jest projekt dla Ciebie!

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza nauczycieli, animatorów, przedstawicieli trzeciego sektora, a także wolnych strzelców i osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie edukacji kulturowej do wzięcia udziału w projekcie Kultura Tędy.

Wybierzemy grupę osób z województwa lubuskiego, które wezmą udział w cyklu szkoleń, a następnie w konkursie grantowym, w ramach którego będzie można zdobyć dofinansowanie własnego projektu partnerskiego z zakresu edukacji kulturowej dla dzieci.

Każdego dnia odbywają się dwa warsztaty, które trwają równolegle. Zatem wybrać można tylko jeden warsztat. Zajęcia trwają 8 godzin, odbywają się od 9:30 do 17:30, z godzinną przerwą na obiad każdego dnia.

Uwaga! Tylko osoby, które zakwalifikują się do udziału w szkoleniach, będą mogły wystartować w konkursie grantowym.

Nie zwlekajcie, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy już dziś.

Co się liczy na wstępie? Ciekawy pomysł na projekt partnerski, który chciałbyś zrealizować w swoim otoczeniu. Projekt musi dotyczyć edukacji kulturowej i być skierowany do dzieci i/lub młodzieży, natomiast nie wyklucza się projektów międzypokoleniowych.

Co znaczy projekt partnerski? Zrealizowany w partnerstwie z osobą/podmiotem, który reprezentuje inny sektor niż Ty. Pracujesz w oświacie? Szukasz partnera w kulturze. I na odwrót- działasz w sektorze kultury to szukasz partnera w oświacie, czyli nauczyciela/ edukatora.

Przed zgłoszeniem zapoznaj się z Regulaminem.

Ubiegłoroczna edycja projektu pokazała, że edukacja kulturowa stwarza świetne warunki do rozwoju dzieciom, umożliwia dostęp do ośrodków sztuki i ułatwia uczestnictwo w kulturze. Nauczyciele i animatorzy mogą bardzo dobrze ze sobą współpracować, a efekty tych prac do jeszcze bardziej świadome, kreatywne, pasjonujące i uśmiechnięte buzie dzieci.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Scenariusze szkoleń:
Jak pracować metodą projektu partycypacyjnego?
Jak z emocji czerpać moc – warsztaty rozwojowy łączący sztuki wizualne z elementami arteterapii
Jak nawiązać współprace partnerskie i jak je utrzymywać?
Omnia mea mecum porto, czyli kultura w czasach niedoboru
Nowoczesne metody partycypacji społecznej- warsztaty BOTTOM UP
PROJEKTOWANIE GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH Od Estetyki do Mechaniki – projektowanie gier ‘pod temat’
DIAGNOZUJ, PROJEKTUJ, WSPÓŁDZIAŁAJ/ UWAGA! Warsztat obowiązkowy dla wszystkich uczestników projektu

Teatr jako przestrzeń na własną wypowiedź
Atrakcyjna oferta działań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą – jak to robić?
Nowe media (social media) w promocji instytucji kultury
Jak opowiadać o dziedzictwie kulturowym naszym podopiecznym?