Wróć do listy artykułów   

NOC NENUFARÓW 2017

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Dawno dawno temu… baśniowe widowisko w Lubrzy!

NOC NENUFARÓW … i znów nastała radość!

„Czy wiecie, że dziś noc cudów i czarów? Wsłuchajcie się w historię, która wszystko nam wyjaśni. Dawno, dawno temu…” Takimi słowami Pustelnik rozpoczął baśniowe widowisko Noc Nenufarów nad jeziorem Goszcza. Mieszkańcy Gminy Lubrza tradycyjnie wcielili się w postaci biorące udział w widowisku: Pustelnika /wójt Gminy/, Dobrosława, Lubrzany, Sławoja oraz mieszkańców wioski i dzieci. Były również dobra Wróżka i wiedźma Wierzbicha.

Legenda głosi, że nad brzegiem jeziora istniała szczęśliwa osada, którą zasiedlali uczciwi i dobrzy ludzie, spędzający miło czas i goszczący się w każdej wolnej chwili. Owe jezioro przyjęło swą nazwę od
goszczenia … i zwie się Goszcza.

Miłość Lubrzany i Sławoja, spokojne życie mieszkańców osady …, ale nie ma dobra bez zła. Czary złej Wierzbichy, walka dobrej Wróżki z wiedźmą, zwycięstwo miłości i dobra nad złem.
Biały kwiat Nenufaru przypłyną do brzegu wioski, a w nim piękna Lubrzana. W osadzie nastała wielka radość i wesele… Osada na cześć tej legendy przybrała nazwę Lubrza.

Piękna legenda, wspaniali aktorzy, jezioro i baśniowa scenografia, wielkie emocje, muzyka na żywo, gra świateł, cudowna atmosfera, fantastyczna widownia i idealna pogoda – to wszystko sprawiło, że sobotni wieczór w Lubrzy był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Na zakończenie widowiska na niebie rozbłysły Ognie Nenufarów, a zabawa trwała do białego rana…

Do zobaczenia za rok!

Organizatorem Nocy Nenufarów była Gmina Lubrza przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.