Wróć do listy artykułów   

Oblicza Tradycji – Inauguracja w Ochli

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI w Ochli za nami!

23 lipca 2017 r. w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli, odbyła się inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI.

Turcja, Polska, Czechy, Białoruś, Serbia i Gruzja w 7 zagrodach czarowały przybyłych do skansenu swoimi kulturami. Była muzyka, śpiewy, tańce, pyszne regionalne dania i ogrom pozytywnej energii, co można zobaczyć w festiwalowym Fleszu.

Każda grupa przedstawiła pokazową lekcję folkoru ze swojego kraju włączając w zabawę całą publiczność. Podczas inauguracji odbył się konkurs „Śpiewacy w Ochli”, w którym zwycięzcami zostali Gruzin i Białorusinka. Oczarowali wszystkich swoimi magicznymi głosami. Dodatkowymi atrakcjami, które wpłynęły na integrację między zespołami były konkursy takie jak, konkurs w ubijaniu masła na czas czy konkurs w pchnięciu kamieniem na odległość. Na scenie nie zabrakło również występu Grupy Śpiewu Białego „Drewno” czy zespołu „Dąbrowszczanka”.

Dzisiejszym dniem rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Zapowiada się świetny tydzień na zielonogórskim deptaku oraz miastach partnerskich na terenie województwa lubuskiego. Dołączcie do nas!

Zobaczcie także fotorelację…