Wróć do listy artykułów   

OBRaZYCE- Opowieści Brzegiem Rzeki

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Rozpoczął się niezwykły projekt!

Rozpoczął się niezwykły projekt! Realizuje go niezależna animatorka Izabela Spławska, reżyserka i animatorka teatralna wraz z artystami: Filipem Pielesiakiem (fotografia) i Aleksandrą Banak – Dworzec Tworzec (plastyka), a także uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 z Międzyrzecza. Stworzą oni działania na styku architektury i rzeki. Wszystko w plenerze, w pięknym i ważnym miejscu jakim są Obrzyce, oczami dzieci!

Pierwszego dnia uczestnicy tworzyli Mapę Sekretnych Miejsc, czuli się jak piraci, chowając skarby dla specjalnego Gościa. Sekretne Miejsca były różne: Kapuściana Górka, Kostnica, Cmentarz, Baraki, krzaczek, nieistniejący Most… Animatorzy zobaczyli Obrzycę oczami dzieci z klasy III, IV oraz V Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu.

Przed weekendem działania projektowe poprzedził niezwykły happening, podczas którego dzieci i inicjatorka projektu, przebrane za stworzenia wodne chodziły po szkole obwieszczając start tych niezwykłych działań, które będą się działy w tajemniczych miejscach na terenie Obrzycy, dzielnicy Międzyrzecza, a także nad uroczą rzeką Obrą.