Wróć do listy artykułów   

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Miłość niejedno ma imię”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Idealnie skadrowane zdjęcia przepięknych par zdobią dziś instagramowe i facebookowe profile. Miłość musi nadążać za czasem – mieścić się w fotce na snapchata i “moim dniu” messengera. 
Pokryta filtrem, wyblurowana, z włosami w ombre albo w stylu normocore, 90′, new grunge. Musi pasować do stylu i mody, być łatwa do zmienienia, zawsze gotowa na nowy model.
Ubieramy jednosezonowe ubrania i buty słuchając muzyki idola tego tygodnia z nowiutkich smartfonów nr 1. 
Popijamy colę z jednorazowych plastikowych butelek lub kawę w styropianowych kubkach, które zaraz wyrzucamy do kosza. 
Umawiamy się na jednorazowe randki z Tindera. Czytamy książki w pdf’ach, które zaraz usuwamy. Kupujemy zegarki, a kiedy pada bateria – następne.
Codziennie.
Być może jednak pomiędzy jednym a drugim kubkiem kawy i filmikiem z YouTube wysłanym nam przez najlepszą koleżankę miesiąca coś jest jednak prawdziwe? 
Może jest tam coś, co nie jest jednorazowe?

Elżbieta Wancław-Chłopik                  

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz gimnazjalistów do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”. Autor do konkursu może złożyć trzy utwory poetyckie o tematyce miłosnej. Prace należy składać do 16 lutego 2018 roku na adres organizatora. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Biesiady Słowa, która odbędzie się 6 marca 2018 roku w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy.

 

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Miłość niejedno ma imię” – regulamin

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Miłość niejedno ma imię” – karta zgłoszenia