Wróć do listy artykułów   

Ostatni cykl szkoleń Kultura Tędy!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Czyli obrazy wszelakie… Zobacz relację!

1 i 2 kwietnia uczestnicy projektu Kultura Tędy pracowali ostatni raz na warsztatach, których motywem stały się obrazy w rozmaitym rozumieniu.

Pierwszego dnia jedna grupa poznawała tajniki social mediów pod czujnym okiem prowadzącego Dominika Pokornowskiego, który przyjechał do nas z Torunia. Uczestnicy pracowali na swoich laptopach i ćwiczyli narzędzia, które mogą im pomóc w codziennych działaniach. Druga grupa pracowała z Magdą Kościańską, która mówiła o obrazach graficznych i komunikacji nie tylko wizualnej. Były ćwiczenia na świeżym powietrzu i bardzo dużo rysowania, tworzenia, kreowania.

Drugiego dnia odbył się warsztat obligatoryjny, który poprowadził duet z Poznania, a dokładniej pracownicy Centrum Praktyk Edukacyjnych, które jest wielkopolskim odpowiednikiem Kultury Tędy. Katarzyna Chajbos- badaczka i socjolożka oraz Jakub Walczyk, koordynator CPE. Mówili o diagnozie grup odbiorczych w projektach, o ewaluacji oraz o tym, jak przełożyć pomysł na papier. To była bardzo intensywna praca, ale niezmiernie ważna.

 

Teraz uczestnicy będą pracować przez miesiąc nad swoimi projektami. Konkurs grantowy „Lubuski P.A.K.I.E.T.” to szansa na pozyskanie finansowania dla swojego działania. A wszystko to dla dzieci w ramach edukacji kulturowej.