Wróć do listy artykułów   

OTO ONI! Jurorzy Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Tanecznej 2019.

m.madry@rcak.pl 10 czerwca 2019 0

13 -14 czerwca 2019 roku w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się ostatni Finał Wojewódzki Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Trwają przygotowania do Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Tanecznej 2019. Program Finału już znajduję się na naszej stronie w zakładce PRO ARTE/ Lubuska Gala Taneczna/ DO POBRANIA. Nadszedł czas na przedstawienie Rady Artystycznej tegorocznego Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Tanecznej, która dokona oceny merytorycznej i wybierze najlepszych tancerzy województwa lubuskiego.
Tegoroczne prezentacje taneczne oceniać będzie Rada Artystyczna w składzie:

MAŁGORZATA KONERT – Pedagog, licencjonowany nauczyciel tańca disco freestyle Imperial Socjety of Teachers of Dancing, choreograf. Kierownik artystyczny Dziecięcego Zespołu Tanecznego ,,FRAJDA” w latach 1988-2008 oraz Teatru Tańca ,,TAGIM” w latach 1980-2018. Szkoliła się w różnych technikach tańca pod okiem uznawanych pedagogów tańca: polska technika tańca współczesnego- Jacek Łumiński ,technika Marthy Graham- Louise Klixbull, technika Lastera Hortona-Tony Morales oraz wiele znakomitych nazwisk jak Linda Caldwell, Jessica Moss, Alain Bernard, Chris Aikken, Melissa Moneros, Joe Alter, Morgan Thorsen, Witold Jurewicz. Juror ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali tanecznych. Prowadzi doradztwo metodyczne i praktyczne z zakresu tańca współczesnego dla młodych nauczycieli tańca.

KATARZYNA ROSÓŁ– tancerka, choreograf, pedagog, organizatorka tanecznych eventów, instruktor tańca ze specjalnością Hip Hop. Absolwentka białostockiego WOAiK na kierunku taniec oraz instruktor teatralny. Tańczyć zaczęła w 1997 r. w jednej z pierwszych w Polsce formacji street dance „Ready To Freak” w Gorzowie Wielkopolskim. Na co dzień choreograf musicali/oper dla dzieci wystawianych przez Szkołę Musicalu ERATO (od 2009 roku) na deskach wielu teatrów, w tym poznańskiego Teatru Wielkiego. W ostatnim czasie współpracowała z Telewizją Polską (TVPabc) robiąc kilka choreografii do programu „Petersburski Music Show”. Zasiadała kilkakrotnie jako jury w przeglądach artystycznych, na ogólnopolskich turniejach i festiwalach  tanecznych. Współpracuje z wieloma formacjami tanecznymi w formie zajęciowej, na obozach i warsztatach na terenie całego kraju.

AGNIESZKA  BŁASZKOWSKA choreograf ,pedagog tańca, tancerz. Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski z tytułem magistra na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Specjalizuje się w technice tańca współczesnego ,jazzowego i jazz underground. Od 1995 r prowadzi Studio Tańca i Ruchu Akcent, a w nim zespół  taneczny Kontra -Mini. Twórca choreografii  do widowisk muzycznych w filharmonii gorzowskiej  takich jak :”Królewna Śnieżka” , „Alicja w krainie czarów „, „Pinokio”. Współpracuje również z teatrem gorzowskim jako choreograf przy spektaklach z Arturem Barcisiem „Amorozo”. Brała udział przy spektaklach teatralnych jako choreograf i tancerz „Leonard „, Krwawe gody”, „Garść myśli powyrzucanych”, „Brat naszego Boga”. Wielokrotnie nagradzana za choreografie na festiwalach ogólnopolskich. Nagrodzona Medalem Lubuskiego Animatora Kultury i Honorowym Tytułem Gorzowskiej Elity Młodych.

JOANNA WALKOWIAK– Instruktorka tańca hip-hop. Ukończyła kurs instruktorski w Poznaniu i od 7 lat z powodzeniem prowadzi grupy dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłych w Wolsztyńskim Domu Kultury. Swoją przygodę taneczną zaczęła 15 lat temu, zdobywając pierwsze umiejętności i wiedzę na temat podstaw baletu, tańca jazzowego oraz współczesnego. Cały czas rozwija się biorąc udział w wielu warsztatach z polskimi i zagranicznymi instruktorami. Mając otwarty umysł na różne style lubi eksperymentować z nowymi formami ruchu. Największą satysfakcję daje jej tworzenie nowych choreografii.

Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem Programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury,  a realizatorami – Organizatorzy Etapów Powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.