Wróć do listy artykułów   

PARTNER FESTIWALU OBLICZA TRADYCJI

m.madry@rcak.pl 5 czerwca 2018 0

Międzynarodowy Festiwal Folkoru Oblicza Tradycji Zielona Góra coraz bliżej. Zespoły folklorystyczny wystąpią w Zielonej Górze oraz miejscowościach województwa lubuskiego w dn.15-20.07.2018 r.

Miastem partnerskim festiwalu, w którym zobaczymy wszystkie zespoły jest Łagów.Miasto nazywane jest Perłą Ziemi Lubuskiej, a przydomek ten zawdzięcza swoim walorom turystycznym i przyrodniczym. Łagów znajduje się w centralnej części województwa lubuskiego, na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami: Łagowskim i Trześniowskim. Miasteczko otoczone jest blisko 3,5 tys. ha lasów Łagowskiego Parku Krajobrazowego, wraz z wchodzącymi w jego skład rezerwatami przyrody.
Wizytówką Łagowa jest również XIV wieczny Zamek Joannitów, zabytkowy układ urbanistyczny starówki wraz z bramami wjazdowymi – Polską i Marchijską,  prawie 50 letni amfiteatr. Łagów cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, zwiedzających województwo. W ciągu całego roku, szczególnie zaś w okresie letnim, trafić można tutaj na różnego rodzaju koncerty, wystawy oraz imprezy kulturalne i sportowe. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie kajaków, rowerów wodnych, skuterów. Można leniwie spędzić dzień pływając po jeziorze i oddając się kontemplacji.

Każdy zespół, który przybędzie na festiwal, będzie miał okazję wystąpić przed publicznością łagowskiego amfiteatru.
Występy rozpoczną się w niedzielę, 15 lipca 2018 r. ok godz. 18.00. Ostatni koncert odbędzie się w środę 18 lipca. Wstęp wolny.