Wróć do listy artykułów   

Pierwsze spotkania sieciujące Kultura Tędy za nami!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

RCAK zorganizował spotkania informacyjne w powiatach województwa lubuskiego… Kultura Tędy

Z okazji rozpoczęcia drugiej edycji projektu, RCAK zorganizował spotkania informacyjne w powiatach województwa lubuskiego. W tym tygodniu odbyły się one w Muzeum Ziemi Wschowskiej w powiecie wschowskim, w Żarskim Domu Kultury w powiecie żarskim oraz w Sulechowskim Domu Kultury w powiecie zielonogórskim.

Na każdym spotkaniu opowiedzieliśmy o zasadach programu Bardzo Młoda Kultura, o rozumieniu edukacji kulturowej kierowanej do młodych ludzi oraz o tym jak będzie funkcjonował projekt Kultura Tędy w tym roku. Przedstawiliśmy harmonogramy poszczególnych działań oraz regulamin naboru na cykl szkoleń. We wszystkich spotkaniach łącznie wzięły udział 34 osoby, które są zainteresowane działaniami w obszarze rozwoju edukacji kulturowej.

Ponadto w Muzeum Ziemi Wschowskiej koordynatorka portalu lubuskiekultura.pl przybliżyła zasady funkcjonowaniu platformy, zaprosiła do utworzenia konta w Lubuskim Leksykonie Kultury, a także do korzystania ze wszystkich możliwości, które daje aktywne uczestniczenie w życiu portalu, m.in. z e-learningów, e-konkursów, a także do ogłoszeń.

Następne spotkania odbędą się w Sulęcinie,- 15.02. oraz Krośnie Odrzańskim 16.02. Zapraszamy! Wystarczy się zgłosić poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1Bz5un9trWZiwFFIhRnF1pOHb2IzHI8sw5QlnItk7kQ8/edit