Wróć do listy artykułów   

Pierwsze szkolenia za nami!

m.madry@rcak.pl 15 marca 2018 0

Pierwsze warsztaty naładowane działaniem

W weekend 10-11 marca odbyły się pierwsze szkolenia dla uczestników projektu Kultura Tędy, które w tym roku odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp. Grupa pracowała prężnie, sieciowała się i mogła zacząć odkrywać, co już wie, a co jeszcze wciąż jest do odkrycia.

Sobotnie warsztaty w dwóch blokach tematycznych pozwoliły uczestnikom odkrywać metodę projektu partycypacyjnego, z prowadzącym Jackiem Gralczykiem oraz metody arteterapii pod okiem Doroty Marek-Kurpanik. Dwa różne warsztaty, dwie grupy, dwa działania. Na pierwszych warsztatach grupa mocno koncentrowała się na wszystkich aspektach pracy projektowej, zwłaszcza w ujęciu włączania odbiorców, mieszkańców społeczności lokalnych i podopiecznych, z którymi pracują na co dzień. Natomiast druga grupa tworzyła plastycznie, układała wiersze, wycinała i malowała, a wszystko to w ujęciu pracy z emocjami i interpersonalnej. Drugiego dnia odbył się warsztat dotyczący nawiązywania i utrzymywania partnerstw, także z Jackiem Gralczykiem. Uczestnicy rozmawiali o tym czy i w jaki sposób szukać partnerów do działań w zakresie animacji i edukacji kulturowej. Obok warsztat prowadziła Agnieszka Wojciechowska-Sej z Muzeum Sztuki w Łodzi, która pokazywała swojej grupie, jak pracować na niedoborach w kontekście pracy plastycznej, manualnej, zwłaszcza jeśli odbiorcami są dzieci i młodzież.
Ten weekend był bardzo dynamiczny, kolorowy i intensywny. Mocno przepracowany przez uczestników. Nawiązały się także nowe znajomości, zaczęło się prawdziwe sieciowanie… Nie możemy się doczekać następnych warsztatów, które już 24-25 marca.