Wróć do listy artykułów   

Pierwsze warsztaty Kultura Tędy za nami!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Integracja, sieciowanie, poznanie, doświadczenie, działanie, kreowanie, radość…

Integracja, sieciowanie, poznanie, doświadczenie, działanie, kreowanie, radość… To tylko kilka efektów dwudniowego szkolenia, które rozpoczęło cykl warsztatów kreatywnych dla uczestników tegorocznej edycji projektu.

Ostatecznie do projektu przystąpiło 28 osób w województwa. 12 nauczycieli i 16 animatorów. Podczas dwóch dni warsztatów, których tematy mogli wybrać, przede wszystkim poznawali się i dowiadywali ile wartościowych rzeczy robią na co dzień. Po drugie dużo pracowali, przerabiali materiał „na sobie”, ćwiczyli i doświadczali oraz czerpali mnóstwo inspiracji z dobrych przykładów prezentowanych przez wykładowców.

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty z Jackiem Gralczykiem, który mówił o pracy w projekcie partycypacyjnym, a Bartek Lis przybliżał swojej grupie termin audience development, czyli co zrobić, aby nasza publiczność się rozwinęła.
Drugiego dnia Jacek Gralczyk mówił o partnerstwach i ich utrzymaniu, a Ania Lewińska o tym, jak łączyć tradycję z życiem teraźniejszym w pracy animacyjnej i edukacyjnej.

 

Pierwszego dnia uczestnicy także zwiedzali wspaniałe miejsce, które nas gości, czyli Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze:
http://centrumwiniarstwa.pl/

To dopiero początek. Przed uczestnikami jeszcze 2 aktywne weekendy, podczas których będą mieli okazję do konfrontacji z własnymi doświadczeniami w odniesieniu do nowo poznanych zasobów.