Wróć do listy artykułów   

Pierwszy cykl szkoleń projektu Kultura Tędy!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Odbyły się warsztaty dla animatorów i nauczycieli, które trwały 3 dni. Miejscem pracy twórczej była Fundacja Salony w Zielonej Górze.

Odbyły się warsztaty dla animatorów i nauczycieli, które trwały 3 dni. Miejscem pracy twórczej była Fundacja Salony w Zielonej Górze.

25 nauczycieli i animatorów twórczo pracowało nad zagadnieniami w ramach trzech tematów. Pierwszego dnia „Interdyscyplinarność w procesie nauczania” przedstawiał grupie prowadzący warsztat Rafał Krenz. Tego dnia odbyło się też bardzo dużo zabaw i ćwiczeń integracyjnych. Nie zabrakło też budowania, kreowania przestrzeni, pisania, zaznaczania i burzy mózgów.
Drugiego dnia uczestnikami zawładnęła sztuka współczesna. Warsztaty miały już zupełnie inny charakter, uczestnicy mogli zapoznać się z przykładami tworzenia sztuki współczesnej nie tylko poprzez wyświetlane filmy i prezentacje. Prowadząca warsztaty Marta Gendera zabrała uczestników na wycieczkę do BWA i tam poprowadziła również zajęcia, a przy okazji wszyscy mogli zapoznać się z dwoma wystawami. Było bardzo kreatywnie!
Trzeciego dnia zajęcia poprowadziła Agnieszka Jarmuł, która zapoznawała grupę z nowymi mediami i tym, jak można ich używać w edukacji kulturowej. Każdy uczestnik pracował na swoim komputerze, tworzył memy i plakaty. To była wytężona praca, która łączyła w sobie skupienie, ale i twórczość.

Pierwszy cykl szkoleń to morze inspiracji i nowych znajomości. Grupa bardzo dobrze ze sobą współpracuje i już rozwija pomysły na wspólne działanie w swoim środowisku. Nastąpiła integracja i sieciowanie. Kto wie, być może część projektów złożonych do konkursu zostanie opracowana w partnerstwie, które zrodzi się podczas szkoleń. Następny cykl odbędzie się 10-12 czerwca.

RCAK dziękuję prowadzącym i wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pracę twórczą!