Wróć do listy artykułów   

Pippi Pończoszanka – Fotorelacja

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Fotorelacja z projektu „Pippi Pończoszanka”.

W dniach 01-02 sierpnia br. został zrealizowany projekt pt. „Pippi Pończoszanka”. Projekt miał na celu organizację warsztatów teatralnych dla dzieci w trzech grupach wiekowych, które poprowadzili aktorzy z Teatru Pinokio z Łodzi. Podczas warsztatów dzieci uczyły się żonglerki, chodzenia po niewidzialnej linie, jak to jest być piratem i że czasem trzeba kłamać. Efektem końcowym zajęć była wspólna nauka piosenek, kolorowa parada i koncert. Warsztaty odbywały się w szkole podstawowej w Dąbrówce Wlkp.

Drugiego dnia w Parku w Dąbrówce Wlkp., w namiocie cyrkowym odbył się spektakl teatralny pt. „ Pippi Pończoszanka”. Spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego łączył w sobie nie tylko grę aktorską, ale także efekty akrobatyczne z muzyką na żywo.  W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób, które wcześniej zgłosiły się po specjalne wejściówki. Dodajmy, że uczestnicy warsztatów takie wejściówki otrzymali 01 sierpnia na zajęciach. Na zakończenie odbył się krótki koncert muzyczny zespołu Bura Kura. Dyrektor ZOK Malwina Kubicka wraz z pracownikami podziękowała aktorom, organizatorom i reżyserowi za możliwość wzięcia udziału w projekcie, pogratulowała znakomitych talentów aktorskich i akrobatyczno – muzycznych, żegnając się z nadzieją na kolejne takie inicjatywy.

Zgłoszenie do projektu powstało  z inicjatywy mieszkańców Dąbrówki Wlkp. Marka i Aliny Pych, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację przedsięwzięcia. Znaczącej pomocy w realizacji wydarzenia udzielił Pan Burmistrz Wiesław Czyczerski. Wydarzenie nie mogło by się odbyć gdyby nie zaangażowanie: sołtysa wsi Piotra Kociołka, dyrektor SP Dąbrówka Wlkp. Ewy Kubickiej oraz strażaków z OSP Dąbrówka Wlkp. i mieszkańców wsi.