Wróć do listy artykułów   

PLANETOBUS w KCK ,,Kręgielnia”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

W dniach 17 – 18.09.br. zapraszamy na spotkanie z astronomią do mobilnego planetarium, które przyjedzie do nas z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy i zostanie ustawione na sali widowiskowej KCK ”Kręgielnia”.
Planetobus to kopuła Planetaryjna oraz urządzenia i materiały, dzięki którym poznamy lub poszerzymy wiedzę o zjawiskach astronomicznych.

Pokazy będą prowadzone przez Edukatorów z Centrum Nauki Kopernik jednocześnie dla 30 osób, które wejdą pod kopułę Planetaryjną i będą miały szansę na wspaniałe i niezapomniane spotkanie z astronomią przez ok. 45 minut. Planetobus jest finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dlatego wstęp do PLANETOBUSA jest bezpłatny. Projekt „Nauka dla Ciebie” skierowany jest przede wszystkim do szkół z 20 małych miejscowości w Polsce. Dlatego też pokazy dla dzieci z naszych szkół podstawowych będą odbywały się przez dwa dni od godziny 8:00, wg harmonogramu ustalonego przez Urząd Miasta z dyrektorami szkół. W dniu 17.09.br o godzinie 15:00 i 16:00 będzie możliwość wejścia dla mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, również z dziećmi w wieku powyżej 3 lat. Aby jednak uczestniczyć w pokazach ogólnodostępnych konieczne jest wcześniejsze zapisanie się i uzgodnienie godziny pokazu w Urzędzie Miasta tel. 95 727 81 00 – Adriana Bogusz.