Wróć do listy artykułów   

Podsumowanie akcji „Przyjdź do mnie Święty Mikołaju”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Sulechowski Dom Kultury od lat prowadzi akcję „Przyjdź do mnie Święty Mikołaju”, podczas której zbierane są podarunki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Podobnie było i w tym roku. Dzięki hojności mieszkańców Gminy Sulechów oraz zbiórkom przeprowadzonym w sulechowskich szkołach, udało się przez miesiąc zebrać ogromną ilość upominków. Wszyscy ofiarodawcy zostali zaproszeni na specjalne spotkanie ze Świętym Mikołajem w sulechowskim Zborze, który postanowił osobiście podziękować im za okazane serce. Najmłodsi chętnie skorzystali z okazji, by porozmawiać ze Św. Mikołajem i zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Grudniowej akcji, jak co roku towarzyszyli członkowie Fundacji Falubaz Pomaga, która tradycyjnie już wysyła falubazowego Mikołaja do placówek w województwie lubuskim. W tym roku zielonogórskiemu klubowi, dzięki licytacji przeprowadzonej na platformie aukcyjnej charytatywni.allegro.pl oraz zbiórce słodyczy w lubuskich szkołach, udało się przygotować rekordową ilość 2,5 tysiąca paczek. Żużlowe gadżety oraz podarunki zebrane przez SDK zostały przekazane Świetlicy Socjoterapeutycznej „Zakątek Uśmiechu” CUS OPS oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Sulechowie przy udziale przedstawiciela Falubazu – Andrzeja Huszczy oraz dyrektora SDK – Tomasza Furtaka.

Sulechowski Dom Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, których zaangażowanie i chęć niesienia pomocy przyczyniły się do kolejnego sukcesu akcji „Przyjdź do mnie Święty Mikołaju”.

Dorota Modrzyk