Wróć do listy artykułów   

Podsumowanie programu Bardzo Młoda Kultura

m.madry@rcak.pl 10 grudnia 2018 0

6 grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyło się ostatnie spotkanie operatorów programu Bardzo Młoda Kultura, podsumowujące trzy lata realizacji programu.
Przypomnijmy- w każdym województwie funkcjonował regionalny koordynator programu BMK, który realizował program w formie projektu, dopasowując go do potrzeb i specyfiki regionu.
Regionalne Centrum Animacji Kultury prowadząc projekt Kultura Tędy wdrażało program BMK na terenie województwa lubuskiego.
Oprócz dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury- operatora Bardzo Młodej Kultury, projekt Kultura Tędy wsparł finansowo Zarząd Województwa Lubuskiego.

Podczas spotkania w Warszawie prof. dr hab. Marek Krajewski- współtwórca i opiekun merytoryczny programu BMK, przedstawił rezultaty programu, które dokonały się na przestrzeni trzech lat jego trwania.

Następnie odbył się panel dyskusyjny na temat zwrotów i rozwoju edukacji kulturowej w Polsce, w którym wzięli udział:
• dr hab. Rafał Wiśniewski, prof. UKSW – Dyrektor Narodowego Centrum Kultury;
• prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński – socjolog, antropolog, historyk, Uniwersytet Gdański;
• Hanna Wróblewska – Dyrektor Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki;
• Marianna Otmianowska – Zastępca Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie.
Moderatorka: Beata Jewiarz – dziennikarka, prezenterka radiowa, Polskie Radio RDC.

Ostatnim elementem spotkania były podziękowania, które Dyrektor Narodowego Centrum Kultury przekazał na ręce operatorów regionalnych programu BMK, a więc także delegacji RCAK.

Serdecznie dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury za trzyletnią współpracę przy tym programie.
Składamy podziękowania również wszystkim osobom, instytucjom i partnerom, którzy przyczynili się do wdrożenia projektu Kultura Tędy na ziemi lubuskiej. Był to dla nas wielki zaszczyt i ogromna radość realizować program, który pozwalał odkrywać potencjał lubuskich edukatorów kulturowych, wzmacniać ich kompetencje oraz wspierać finansowo inicjatywy, które docierały do dzieci i młodzieży w miejscach, gdzie dostęp do kultury jest utrudniony.

Zespół i Dyrekcja RCAK