Wróć do listy artykułów   

Podsumowanie wakacji w Sulechowie

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Podsumowanie wakacji w Sulechowie – zobacz fotorelację!

Za nami cudowne miesiące wakacji.  W Sulechowskim Domu Kultury był to czas pełen atrakcyjnych wydarzeń, zorganizowanych dla najmłodszych mieszkańców Gminy Sulechów.

Letnią przygodę rozpoczęliśmy od zajęć fotograficznych – dzieci wcieliły się w rolę zarówno modela, walczącego z potworami w naszym parku,  jak i fotografa, który próbuje tę walkę uwiecznić. Jak zwykle nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których, m.in. dzieci malowały na folii spożywczej rozciągniętej miedzy drzewami w parku przy SDK.  W każdą środę lipca dzięki uprzejmości Art-Studia „Miętowy Królik” tworzyliśmy przepiękne pacynki, koszulki i maskotki podczas warsztatów Hand Made. Piątki należały do miłośników gier planszowych.

Zajęcia kulinarne były okazją do przygotowania niezwykłych piknikowych pyszności. Prawdziwą gratką dla miłośników muzyki były warsztaty bębniarskie prowadzone przez Rafała Chrebelę, który podczas zajęć przekazał dzieciom całą swoją pasję oraz wiedzę na temat afrykańskich bębnów djembe.

Wakacje z SDK nie mogły obyć się bez wycieczek. Pirackie rejsy galarami, wizyta w Karczmie Taberskiej, mecz kantor.pl Falubaz z ROW Rybnik oraz Dziecięce Mistrzostwa Sulechowa w Kręgle dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Zajęcia wakacyjne zakończyliśmy na sportowo – olimpiadą zorganizowaną przez Małą Akademię Sportu.

Poza zajęciami skierowanymi do najmłodszych mieszkańców Gminy, odbyły się także tradycyjne już imprezy oraz inne, dodatkowe wydarzenia – Flis Odrzański, II edycja Festiwalu „Kultura nad Odrą”, kino plenerowe i Dożynki Gminne.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić wakacyjny czas z nami.