Wróć do listy artykułów   

Pokochaj folklor, naucz się tańczyć i zdobądź certyfikat

m.madry@rcak.pl 0

„Kultura ludowa w sieci” to cykl kursów e-learningowych, które promują folklor, motywują do aktywnego spędzania czasu w gronie najbliższych, umożliwiają powrót do korzeni i są pretekstem do stworzenia międzypokoleniowej więzi. Kierowany do wszystkich zainteresowanych, od dzieci po seniorów, cykl kursów e-learningowych to 16 filmów instruktażowych stworzonych przez zespół Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Bazując na wiedzy i doświadczeniu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, który działa z sukcesami od 1953 roku, wciągamy widza w świat kultury ludowej, w przystępny i atrakcyjny sposób opowiadamy historię regionów Polski, podajemy ciekawostki i zachęcamy do zabawy.

Kursy to teoria i praktyka w pigułce. Oprócz szerzenia wiedzy z zakresu kultury i tradycji, twórcy filmów uczą narodowych tańców ludowych: mazura, kujawiaka, oberka czy krakowiaka i regionalnych, m.in. z Regionu Żywieckiego, Dolnośląskiego czy Lubelskiego. Widzowie poznają podstawowe kroki i figury pod okiem doświadczonej instruktorki i tancerzy przy akompaniamencie instruktora muzyki ludowej.

„Kultura ludowa w sieci” to nauka i zabawa, która może wciągnąć i na dobre zarazić magią folkloru. Uczestnicy po każdym kursie odpowiadają na zadane pytanie, a dzięki nadesłaniu słów-kluczy mają szansę zdobyć certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Dla odbiorców, którzy zdecydują się uczestniczyć we wszystkich kursach, Regionalne Centrum Animacji Kultury przewiduje dodatkowy certyfikat, poświadczający ukończenie całego cyklu.

Raz w tygodniu na profilu facebookowym RCAK oraz naszych partnerów ukaże się zajawka- zapowiedź najbliższego kursu, natomiast kursy będą udostępniane na portalu lubuskiekultura.pl poprzez wykorzystanie platformy YouTube. Już 30 czerwca 2020 r. zaczynamy od dostojnego poloneza. To cenna lekcja nie tylko dla przyszłych maturzystów – zapraszamy!

Pełny harmonogram cyklu kursów znajdziecie na portalu lubuskiekultura.pl.

*Kursy e-learningowe będą archiwizowane na stronie www.rcak.pl w zakładce http://rcak.pl/kultura-ludowa-w-sieci/