Wróć do listy artykułów   

Polsko-Niemiecki Dzień Winiarza Sulechów 2017

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

W ramach tegorocznych Dni Sulechowa zrealizowaliśmy projekt Polsko – Niemiecki Dzień Winiarza.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr” dla Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy winiarzy – profesjonalistów i amatorów oraz wszystkich mieszkańców, których tradycje winiarskie naszego regionu intrygują.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję zobaczyć piękno naszej okolicy z perspektywy rzeki Odry. Spacer galarami połączony  z warsztatami nt. tradycji winiarskich w okolicach Cigacic oraz degustacją lokalnych wędlin i serów oraz piecza wycieczka po winnicach w Górzykowie wprowadziły wszystkich w odpowiedni nastrój. W Winnici „Winnogóra” – uczestniczyliśmy w warsztatach winiarskich nt. tradycyjnych szczepów w rejonie Cigacic. Wieczór zakończył część artystyczna – recital w wykonaniu Karoliny Filipowicz z zespołem.

Drugiego dnia odbyły się prezentacje winiarzy z Cottbus i Gminy Sulechów podczas imprezy ,,Nadodrzańskie Skarby” – w namiocie winiarza dużo mówiło się o łączących nas pasjach, a mieszkańcy Gminy Sulechów mogli degustować wina i słuchać przygrywającej kapeli.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Polsko-Niemiecki Dzień Winiarza Sulechów 2017