Wróć do listy artykułów   

Polsko-niemieckie obozy wakacyjne

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

W dniach 1-6 lipca dzieci z Kostrzyna wspólnie z niemieckimi dziećmi udały się na Wakacyjny polsko-niemiecki obóz do Łagowa. Już po przyjeździe dzieci zwiedziły miasteczko, poznając zabytki znajdujące się na tamtejszym terenie. Później przyszedł czas na zabawy integracyjne w obu językach w przyzamkowym parku. Dzieci chętnie chodziły na plażę, bawiły się w wodzie, grały w piłkę, karty, gry planszowe, poznawały nawzajem język swoich rówieśników zza Odry. W kolejnych dniach atrakcjami były również podchody – szlakiem wokół Jeziora Łagowskiego, park linowy, zwiedzanie parku krajobrazowego, geocaching. Osobną sporą atrakcję był wyjazd do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, czyli zespołu fortyfikacji podziemnych, które można zwiedzać z przewodnikiem. Na koniec dnia dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi w karaoke. Kolejnego wieczoru z kolei, po grillu, wszyscy mogli przyłączyć się do poszukiwań skarbów Joannitów.
15 lipca kolejna grupa dzieci ruszyła, tym razem na ziemie niemieckie – do Lebus. Tam również został zaplanowany bogaty program obozu. Na koniec miesiąca odbędzie się trzeci turnus, również do Lebus.
Obozy organizowane przez KCK i Kindervereinigung e.V. Seelow dofinansowane są ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.