Wróć do listy artykułów   

Poniedziałek festiwalowy za nami!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zespół z Białorusi w Winiarni Bachus! Zielonogórski deptak tętni życiem!

Na zielonogórskim deptaku zrobiło się dziś kolorowo i wakacyjnie – a to wszystko dzięki Strefie Relaksu z leżakami i hamakami oraz… animacjom z dziećmi ! Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone z Białegostoku oraz zespół Gamanina z Białorusi porwał do tańca najmłodszych widzów. Nie zabrakło wspólnych zabaw,  nauki kroków oraz zdjęć. Chętni widzowie wzięli udział w warsztatach pn. „Wycinanki kurpiowskie i nie tylko” oraz słuchali bajki aborygeńskiej. Trochę starsi tańczyli w rytmie cumbii. W międzyczasie na Folkojarmarku wystawcy prezentowali swoje rękodzieła.

O godzinie 19.00 rozpoczął się I Koncert Festiwalowy, który prowadził Jarosław Janik, założyciel i prowadzący Kapeli Janicki. Kurpie Zielone i Gamanina zachwycili publiczność swoimi muzycznymi i tanecznymi opowieściami. Mieliśmy okazję obejrzeć m.in kurpiowski obrzęd weselny oraz usłyszeć przepiękny dźwięk tradycyjnych cymbałów z Białorusi.

W międzyczasie na scenie pod Ratuszem pojawił się Borja Soto, jedyny śpiewak flamenco mieszkający w Polsce. Pomimo siąpającego deszczu publiczność została rozgrzana i zaczarowana esencjonalną muzyką hiszpańską. Wokaliście towarzyszyli Stanisław Jordanow (gitara) oraz Stanisław Zimniewicz (cajon).

Dziękujemy za dzisiejszy dzień i zapraszamy jutro! Oby pogoda dopisała.

Galeria: