Wróć do listy artykułów   

Poszukujemy Wolontariuszy!

m.madry@rcak.pl 24 czerwca 2019 0

Szukasz sposobu na aktywne spędzenie czasu podczas wakacji? Chcesz poznać inne kultury i kulisy międzynarodowego wydarzenia kulturalnego? Sprawdzić się jako organizator? Dołącz do naszej ekipy!
Jak zostać wolontariuszem?
Aby zostać wolontariuszem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji 2019 należy zapoznać się z poniższymi informacjami oraz REGULAMINEM i zarejestrować się za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
Następnie drogą mailową zaprosimy Cię na spotkanie, podczas którego omówimy zakres współpracy.
Na czym polega praca Wolontariusza podczas MFF Oblicza Tradycji?
Zadania wolontariuszy są zróżnicowane. Każdemu z wolontariuszy na podstawie jego dotychczasowych doświadczeń, umiejętności i w porozumieniu z koordynatorem zostają przydzielone konkretne zadania.
Wolontariusze mogą działać w jednym z obszarów:
• biuro festiwalowe
• biuro prasowe
• promocja
• obsługa techniczna festiwalu
• badania/ewaluacja
• logistyka
• inne prace organizacyjne.
Wolontariusz będzie pracował według ustalonego harmonogramu, pod kierunkiem koordynatora. Szczegółowe zasady pracy określone zostaną w odrębnym porozumieniu, zawartym między wolontariuszem a organizatorem oraz zostaną dodatkowo omówione podczas spotkań organizacyjnych.
Czas i miejsce działań:
Okres pracy i miejsce działania wolontariusza zależy od zadań, w które dany wolontariusz będzie zaangażowany. Tegoroczna edycja MFF Oblicza Tradycji odbędzie się w terminie 7-12 lipca 2019 r. i właśnie na ten czas przypada większość działań wolontariuszy, jednak część z nich rozpocznie swoje działania na tydzień lub kilka tygodni przed festiwalem. Działania tegorocznej edycji będą odbywały się w Zielonej Górze oraz miastach partnerskich.
Czego oczekujemy?
Praca każdej osoby, w tym wolontariuszy jest bardzo ważna, cenna i kluczowa dla sprawnego przebiegu całego przedsięwzięcia. Od wolontariuszy oczekujemy przede wszystkim zaangażowania oraz odpowiedzialnego podejścia do przyjętych na siebie obowiązków.
Korzyści
Udział w wolontariacie MFF Oblicza Tradycji 2019 daje nie tylko możliwość aktywnego uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu i kontaktu z wieloma kulturami, ale i zdobycia umiejętności oraz doświadczeń związanych z jego organizacją i przebiegiem.
Zapewniamy:
– pakiet startowy (identyfikator, komplet informacji)
– udział we wszystkich wydarzeniach obejmujących Festiwal
– ubezpieczenie OC
– oficjalne zaświadczenie potwierdzające odbyty wolontariat
Dołącz do nas!
Kontakt: Ilona Skiba, i.skiba@rcak.pl, Krystyna Starosta, k.starosta@rcak.pl, tel. 502 111 316