Wróć do listy artykułów   

Andrzejkowa Pozytyvka z Angelo Mike

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Andrzejkowa Pozytyvka przed Wami, zatem wyciągnijcie klucze z szuflady i szykujcie się na ostre lanie wosku w MagnetOffOnie! Muzyczne wróżby zaprezentuje Wam pionier i legenda muzyki elektronicznej w Polsce – Angelo Mike. 

Na scenie obecny od 1995 roku i ciągle niezwykle aktywny jako promotor i rezydent najlepszych klubów oraz festiwali. Cały czas zaskakuje nowymi brzmieniami, gwarantuje niebanalną selekcję i techniczną perfekcję. Ostatni raz wystąpił w naszym mieście w 2005 roku… i teraz znowu nadszedł czas na muzyczną podróż.

Z czarnych płyt i innych artefaktów przyszłość przepowiedzą też lokalni szarlatani, zabierając w tajemniczą otchłań dźwiękowych osobliwości…
Do zobaczenia!

1 grudnia 2018, godz. 21:00, Klub MagnetOffOn, ul. Jagiełły 11.

Wejściówki:
15 PLN – przedsprzedaż (MagnetOffOn lub kontakt ze Stowarzyszeniem Pozytyvka)
20 PLN – w dniu imprezy

Organizacja:
Stowarzyszenie Pozytyvka
Współpraca:
MCK Gorzow
MagnetOffOn

 

Angelo Mike

W pierwszej dekadzie XXI wieku niewielu polskich DJów grało poza granicami naszego kraju. Nie tyczy się to właśnie Jarka, który był cenionym i uznanym ambasadorem naszej sceny w wielu zakątkach świata.

Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił na Mayday w Dortmundzie. Grał m.in. na Creamfields w Pradze i niemieckich festiwalach Soundtropolis, Nature One, House of Summer oraz Love Parade. Grał dwukrotnie na największym festiwalu w Irlandii – Planetlove. Wielokrotne występy w Londynie, Dublinie, Niemczech, Rosji, na Malcie, Słowacji czy w Czechach sprawiły, że fanów Angelo Mike’a coraz łatwiej znaleźć także poza polskim podwórkiem.

Popularność Angelo Mike’a znalazła swoje odbicie również w mediach. Czytelnicy rodzimego magazynu Laif obdarzyli go tytułem Najlepszy DJ 2002, 2003 oraz Najlepszy DJ 2004.

Jest również założycielem agencji bookingowej Sentence i agencji eventowej Essence Music. Pierwsza skupiła się na profesjonalnym managemencie i promowaniu utalentowanych artystów,druga ma w swoim dorobku wielkie wydarzenia klubowe.

Angelo Mike jest również pomysłodawcą i twórcą projektu kompilacji POLAND CALLING wydanego w 2008 roku. Zawiera nagrania muzyki klubowej polskich artystów. Był to pierwszy tego typu rodzaj kompilacji w Polsce. Jarek na płycie zamieścił swój producencki debiut, efekt wielu tygodni pracy w studio. Utwory te stanowią brzmienie progressive z mieszanką minimal i tech house.

Tworzył również własne audycje radiowe. „Connect with Angelo Mike” można co tydzień było usłyszeć na antenie radia Planeta FM, natomiast drugą audycję „Sentence Sessions” na antenie międzynarodowego i cenionego na całym świecie Frisky Radio.

Jak widać, jest to człowiek orkiestra, który czego się nie dotknie to zamienia w sukces. Nie odstawił jeszcze grania na półkę. Wciąż gra na największych polskich festiwalach, pomaga w ich organizacji i jest aktywnym rezydentem klubu Smolna w Warszawie.