Wróć do listy artykułów   

Premiera Bajki o Santoku za nami!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zapraszamy na relację…

Czy wiecie, że przez Santok przepływają dwie rzeki? Warta i Noteć. A czy wiecie, że kiedyś Santok był znaczącą kasztelanią i nazywano go kluczem i strażnicą do królestwa polskiego? I czy wiecie, że pewne małżentwo zmieniły dzieje Santoka, przeszedł on w ręce niemiecki i wrócił w granice Polski dopiero po II wojnie światowej.
O tym wszystkim jest właśnie bajka kamishibai o Santoku. Treść i ilustracje stworzyły dzieci z klasy V ze Szkoły Podstawowje w Santoku. Partnerem był Gminny Ośrodek Kultury w Santoku. Prace trwały od kwietnia, dzieci spotykały się, by poznać historię Santoka, napisać treść bajki oraz stworzyć ilustracje Przepiękny efekt ich działań to bajka, która ukryta w skrzynce butai została z nimi już na zawsze.
9 listopada odbyła się premiera, podczas której zgromadzeni goście mogli zobaczyć Bajkę o Santoku. Teatr ilustracji kamishibai to wspaniałe narzędzie edukacyjne i kulturotwórcze. Przekonali się o tym widzowie i zaporoszeni goście, którzy z zaciekawieniem obejrzeli bajkę.
Projekt powstał w ramach programu Edukacja kulturalna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.