Wróć do listy artykułów   

Project 10/31 w 4 Różach dla Lucienne

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Lubuski Project 10/31 zabrzmiał na 10 głosów w 4 Różach dla Lucienne!

W niedzielę 10-go kwietnia br. w zielonogórskim klubie „4 róże dla Lucienne” na żywo mogliśmy posłuchać piosenek z Project 10/31, którego pomysłodawcą jest Jarosław Adryańczyk.
Jak pisze Gazeta Lubuska Norbert Krzewski (zespół Plamka) pokonał 800 km, by stanąć na scenie klubu 4 Róże dla Lucienne. Joachim Ryczek dotarł trochę spóźniony, bo w tym samym czasie miał koncert w innym miejscu… Ale najważniejsze, że byli! I Project 10/31, gdzie zaproszeni przez żarskiego gitarzystę zespołu Jaad i kompozytora Jarosława Adryańczyka artyści na żywo wykonali piosenki, które wcześniej przez dwa lata nagrywali korespondencyjnie (za pomocą internetu). Przy mikrofonie zameldowali się: Jarosław Gil, Łukasz Iwaniec, Marcin Pawelec, Paweł Lelakowski, Marcin Kędziora, Norbert Krzewski, Piotr Watras, Joachim Ryczek, Przemek Szczotko, Łukasz Łyczkowski. Dzielnie wsparli ich nie mniej zdolni muzycy: Krystian Dziędzioła (perkusja), Krzysztof Kos (bas), Wojtek Prószyński (piano) i Jarosław Adryańczyk (gitara). Zabrakło chóru dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Czesława Janczarskiego w Żaganiu. Nad czym ubolewał wokalista Instant Blues – Paweł Lelakowski, zapewniając, że najmłodsi uczestnicy Project 10/31 wypadli świetnie podczas nagrań (piosenki „Dzień za dzień” można posłuchać na internetowej stronie przedsięwzięcia).
Zobacz więcej http://www.gazetalubuska.pl/kultura/a/nareszcie-lubuski-project-1031-zabrzmial-na-10-glosow-w-4-rozach-dla-lucienne-wideo-zdjecia,9861097/

Project 10/31

Około dwóch lat temu nieśmiało zaczęto nagrania do projektu jakiego jeszcze nie było nie tylko na naszej lubuskiej ziemi ale być może na Świecie. W projekcie tym wzięli udział muzycy z naszej małej ojczyzny grający w takich zespołach jak: Plamka, 5 Rano, New massage, Instant Blues, Shata Qs, Muzolla, Bullfinch, Jared, Leszek Cichoński, Kawa, Lóóstra, Mate czy LemOn. Zaproszeni zostali do współpracy muzycy z różnych środowisk reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wyjątkowość tego projektu polega również na tym, że zaproszeni do współpracy często się nie znają i nie spotykają a nagrywali materiały samodzielnie przygotowując swe partie w oparciu o dostarczone materiały poprzez Internet. Nazwa tego projektu podpowiada, że jest to 10 piosenek a muzyków 31.

W projekt ten zaangażowane jest Regionalne Centrum Animacji Kultury gdzie dokonano części nagrań. Pozostałe były nagrywane między innymi w Warszawie czy Wrocławiu. Pomysłodawca nie chce na razie ujawniać całości składu i materiału. Chce pokazać, że tu mamy muzyków których nie musimy się wstydzić a wręcz powinniśmy być dumni, że zdobywali wykształcenie i zaczynali swoją drogę artystyczną w lubuskim. Wszystko powoli możemy odkrywać u nas na internetowej stronie.

Posłuchaj https://www.youtube.com/channel/UC2Uudwc_J1eIaIHfMJqPz1Q

Zdjęcia wykonała Basia Adryańczyk