Wróć do listy artykułów   

Promocja książki Krzysztofa Koziołka

media1@mzl.zgora.pl 19 czerwca 2018 0

W Muzeum Ziemi Lubuskiej wydarzenia literackie odbywają się nieczęsto. Zawsze jednak, gdy temat publikacji koresponduje z prowadzoną przez nas działalnością, z wielką radością zapraszamy autorów, by odpowiedzieli na pytania czytelników oraz podzielili się swoimi przemyśleniami. Taką właśnie książką jest Wzgórze Piastów, najnowszy kryminał Krzysztofa Koziołka ukazujący nasze miasto na progu wojny. Wyróżnia go nie tylko wartka akcja szpiegowska, ale też znakomicie oddany wizerunek Grünberga w w latach 30. ubiegłego wieku.

Spotkanie z pisarzem zgromadziło wielu entuzjastów prozy K. Koziołka, a wśród nich liczne grono miłośników Zielonej Góry, szczególnie rozmiłowanych w jej dawnych odsłonach. Rozmowę z autorem prowadzili dr Alina Polak-Woźniak oraz Alfred Siatecki. Przedmiotem wymiany myśli była fabuła książki, dyskretnie jednak – z uwagi na charakter kryminalny powieści – przekazywana. Dowiedzieliśmy się też wiele interesujących rzeczy o tzw. „kuchni” pisarza. Na zakończenie padły pytania od czytelników. Autor znakomicie sobie z nimi radził. To jednak nie dziwi, gdyż Krzysztof Koziołek, mimo młodego wielu,  jest autorem 14 już powieści, a obecne spotkanie było już 335. (sic!) w jego karierze pisarskiej.
W trakcie promocji widzowie mogli oglądać prezentację zawierającą przedwojenne pocztówki zielonogórskich budynków, w których m.in. toczyła się akcja książki. Ciekawym uzupełnieniem były umieszczone w gablocie, muzealne obiekty, będące świadkami tamtych czasów.

Spotkanie odbyło się 15 czerwca 2018 r. w Sali Witrażowej zielonogórskiego Muzeum.