Wróć do listy artykułów   

Przedstawiamy Radę Artystyczną Finału Jasełek!

m.madry@rcak.pl 0

Finał Wojewódzki XXX Lubuskich Spotkań Jasełkowych już 24 stycznia w Lubskim Domu Kultury, Operatorem Programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Przedstawiamy Wam Radę Artystyczną, która będzie oceniać widowiska.

Ida Ochocka-absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka i reżyserka. W latach 1995-2003 aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Zagrała role w spektaklach reżyserów: W.Szelachowskiego, W.Kobrzyńskiego, Z.Lisowskiego, R.Żarneckiego, A.Klucznika,A.Orzechowskiego, W.Matuszewskiego, B.Głuszczaka. Obecnie prowadzi własny teatr w którym gra, reżyseruje spektakle teatralne, widowiska plenerowe i estradowe. Znana (zwłaszcza tym najmłodszym) między innymi z charakterystycznych postaci: Piratki Błyskawicy, Krasnoludka Żółcika, Wesołej Tosi czy niezapomnianej Królowej Śniegu. Założycielka Studium Teatralnego dla dzieci i młodzieży przy Teatrze Idy Ochockiej działającego przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Prowadzi warsztaty teatralne oraz przygotowuje kandydatów do szkół teatralnych. Jest autorką słuchowisk radiowych dla dzieci. W swoim dorobku ma również współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim jako wykładowca. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych dla dzieci i dorosłych. Prywatnie: Z dużym poczuciem humoru. W lutym 2015 roku „otrzymała” niechcący Oscara (za filmowe imię).

Joanna Koc- absolwentka PWSFTvit w Łodzi ( Państwowej wyższej szkoły filmowej, telewizyjnej teatralnej). Doktorantka na Wydziale aktorskim tejże uczelni. Pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi prowadzący zajęcia aktorskie. Aktorka Lubuskiego Teatru.

 

Bartosz Bandura- absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego  w Krakowie.Studiował również w Stanach Zjednoczonych (San Diego State University). Uczestnik programów wymiany artystycznej w Chinach (Conservatório de Macau) i w Rosji (Chitigen Khakass Drama Theater). Jeszcze na studiach wystąpił w filmie„I była miłość w getcie” reżyserii Jolanty Dylewskiej, Andrzeja Wajdy do scenariusza Agnieszki Holland. Związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Reżyser spektaklu teatru telewizji pt. „Śmierć i Dziewczyna –Stare Miasto ’44 in Memoriam” realizowanego dla Telewizji Polskiej.