Wróć do listy artykułów   

Przedstawiamy radę Artystyczną tegorocznej Lubuskiej Gali Teatralnej

a.obara@rcak.pl 9 maja 2019 0

15 i 21 maja w Nowosolskim Domu Kultury podczas Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Teatralnej, która jest elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019. Operatorem Programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Zmagania młodych aktorów oceniać będzie Rada Artystyczna w składzie:

Alicja Stasiewicz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Wielokrotnie nagradzana za swoje kreacje, głównie teatralne (m.in. Gdy przyjdzie sen, Małgośka z Zielonej), ale i filmowe (W narożniku). Znana też z O mnie się nie martw (TVP), Na Wspólnej (TVN). Od 4 lat związana z Lubuskim Teatrem Dramatycznym, gdzie można ją zobaczyć m.in. w Akademii Pana Kleksa( rola Adasia Niezgódki), Księżniczce na opak odwróconej (księżniczka Diana), Szklanej Menażerii (Laura), czy w Bogu Mordu (jako Aneta Reling). W tym roku wejdzie na ekrany film Ja Ciebie też, w którym Alicja gra jedną z głównych ról.

Ida Ochocka – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Założycielka i główny instruktor Studium Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży działającego przy Teatrze Idy Ochockiej w Zielonej Górze. Aktorka i reżyser teatralny.

Joanna Wąż – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły we Wrocławiu. Aktorka Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, gdzie w 2013 roku debiutowała w musicalu Siostrunie w reżyserii Jana Szurmieja. Współpracuje z teatrami muzycznymi tj. Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Teatr Variete w Krakowie. Uczestniczka konkursów min. Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, gdzie zajęła III miejsce i zdobyła Nagrodę Publiczności. Na co dzień gra w Zielonej Górze, jest znana z wielu ról w spektaklach muzycznych i dramatycznych, gdzie otrzymała dwukrotnie Nagrodę dziennikarzy dla najlepszej aktorski Teatru Lubuskiego, oraz Nagrodę Dyrektora za kreacje aktorskie.

Lubuska Gala Teatralna jest elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a jego realizatorami organizatorzy etapów okręgowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.