Rada tegorocznej Gali Tańca RCAK!

Regionalne Centrum Animacji Kultury przedstawia tegoroczną Radę Artystyczną Lubuskiej Gali Tanecznej 2020 – nowa formuła online Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE.
Agnieszka Błaszkowska
Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski z tytułem magistra na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Specjalizuje się w technice tańca współczesnego, jazzowego i jazz underground. Od 1995 r prowadzi Studio Tańca i Ruchu Akcent, a w nim zespół taneczny Kontra -Mini. Twórca choreografii do widowisk muzycznych w filharmonii gorzowskiej takich jak :”Królewna Śnieżka” , „Alicja w krainie czarów „, „Pinokio”. Współpracuje również z teatrem gorzowskim jako choreograf przy spektaklach z Arturem Barcisiem „Amorozo”. Brała udział przy spektaklach teatralnych jako choreograf i tancerz „Leonard „, Krwawe gody”, „Garść myśli powyrzucanych”, „Brat naszego Boga”. Wielokrotnie nagradzana za choreografie na festiwalach ogólnopolskich. Nagrodzona Medalem Lubuskiego Animatora Kultury i Honorowym Tytułem Gorzowskiej Elity Młodych.
Artur Kuriata
Finalista programu You Can Dance. Tańcem, czyli ruchem ciała czy do muzyki czy po prostu dźwięków zajmuję się od 17 lat. W tym czasie zdobywał wiedzę o tańcu towarzyskim, hip hop dance, house oraz uczył się mnóstwa choreografii od nauczycieli z Polski jak i całego świata. Aktualnie mądrość taneczną czerpie od Ewy Bielak aka Ewa Co jest? oraz Anny Wilczkowskiej aka Ryfa. Wciąż jest uczestnikiem warsztatów tanecznych by poszerzać horyzonty te ruchowe jaki i mentalne, ponieważ osobiście uważa je za nierozłączne elementy ścieżki tancerza/artysty. Na chwilę obecną jego głównym założeniem jest podróżowanie po miastach Polski i Europy w celu wymiany ruchowo kulturowej z innymi tancerzami jak i osobami z tańcem mniej związanymi w celu poszerzania horyzontów zarówno w tańcu jak i w życiu.
Łukasz Misztela
Jest przede wszystkim pasjonatem cyrku nowoczesnego. Od 9 roku życia związał się z Akrobatyką Sportową, a do jego największych osiągnięć można zaliczyć Wicemistrzostwo Europy w Akrobatyce Sportowej, wielokrotne Mistrzostwo Polski w akrobatyce sportowej oraz dojście do finału popularnego programu „Mam Talent”. Jego partnerką jest Anna Misztela. Ania i Łukasz to światowej sławy artyści cyrkowi, którzy prezentują swoje akty na galach, wydarzeniach międzynarodowych i głównych cyrkach na całym świecie. Ich występy są połączeniem akrobatyki, tańca i sztuki teatralnej. Przenoszą publiczność do magicznego, artystycznego świata, w którym sacrum przeplata się z profanum, miłość z nienawiścią, pożądanie z pruderią, a rzeczywistość z fikcją.
Paweł Matyasik
Pedagog, tancerz, choreograf, animator kultury. Tańczył w Gdańskim Teatrze Tańca pod kierownictwem Melisy Monteros i Wojciecha Mochnieja w Gdańsku oraz był pedagogiem i tancerzem w Polskim Teatrze Tańca pod kierownictwem Ewy Wycichowskiej w Poznaniu. Był współtwórcą pierwszego w Polsce Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji w Zielonej Górze. Wykładał taniec współczesny, ruch sceniczny, improwizacje, kontakt improwizacje na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz w PWST we Wrocławiu, AH w Kielcach, ZSA w Szczecinie oraz UZ w Zielonej Górze. Od 2014 roku pracuje w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Współpracuje również jako choreograf z UTW i Teatrem Lubuskimi w Zielonej Górze.
- ”Leon und Lena” reż. R. Czechowski, Theater Chemnitz;
- „Caligula” reż. R. Czechowski, Theater Chemnitz;
- „Samotny Zachód” reż. R. Czechowski, Teatr Lubuski;
- ”Tymoteusz w śród ptaków” reż. K. Kawalec, Teatr Lubuski;
- „Szklana Menażeria” reż. L. Mackiewicz, Teatr Lubuski;
- „Fernando Krapp” reż. C. Knoedler, Teatr Lubuski;
- „Samobójca” reż. R. Czechowski, Teatr Lubuski;
- ”Tancerz Mecenasa Kraykowskiego” reż. J.Bunsch, Teatr Lubuski;
- ”Dżama” reż. P. Kamza, Teatr Lubuski;
- „Karol Wojtyła – Przed sklepem jubilera”, reż. R.Czechowski, Teatr Muzyczny w Toruniu;
- „Piast” reż. Robert Czechowski, Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie;
- „Alladyn” reż. K. Kawalec, Teatr Lubuski.
Relację video z wydarzenia online, które odbędzie się 18 listopada 2020 będzie można zobaczyć pod koniec tygodnia na kanale YouTube RCAK oraz na stronie rcak.pl.
Śledźcie informacje. Bądźcie na bieżąco!