Wróć do listy artykułów   

Razem w Nowy Rok – sylwester z zespołem THE JET SET

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Fotoreportaż Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki zaprasza na wspólne przywitanie Nowego Roku (31 grudnia, godz. 22.30 – 1.00, parking Centrum Biznesu). Razem w Nowy Rok to pełen muzyki i zabawy koncert, w którym przed publicznością zaprezentuje się gwiazda wieczoru grupa THE JET SET. Wystąpią również: zespół MAKE UP, grupa taneczna SPOKO ze Studia Tańca Trans, Teatr ognia „Over The Fire”. Życzenia noworoczne podczas niepowtarzalnej oprawy pirotechnicznej złoży mieszkańcom Prezydent Miasta. Całość poprowadzi Jarosław Sobański z kabaretu „Słuchajcie”.

Grupę THE JET SET tworzą: 18-letnia Sasha – z pochodzenia Rosjanka, od 16 lat na stałe mieszkająca w Polsce oraz Anglik David J. – od lat związany z rynkiem muzycznym w Niemczech, aktualnie również mieszkający w Polsce. The Jet Set błyskawicznie podbili polski rynek muzyczny. W 2006 roku z przebojem „How Many People” zajęli 3 miejsce podczas preselekcji do Konkursu Eurowizji 2006, zaś z piosenką „Just Call Me” wzięli udział w międzynarodowym Konkursie Sopot Festiwal 2006 i po bardzo udanym występie uplasowali się na 2 pozycji w kategorii polskich wykonawców. W lutym głosami telewidzów The Jet Set wygrali preselekcje do Konkursu Eurowizji 2007.W marcu i kwietniu 2007 zespół The Jet Set odbył europejską turę promocyjną poprzedzającą Konkurs. Ich debiutancki Album „Just Call Me” uzyskał status Złotej Płyty. Wiosną grupa została uhonorowana statuetką 2007/ESKA MUSIC AWARDS w kategorii Zespół Roku. W maju z piosenką „Time To Party” Sasha i David reprezentowali Polskę na Konkursie Eurowizji Helsinki 2007 . Perfekcyjny, brawurowy występ The Jet Set w Helsinkach został bardzo wysoko oceniony przez branżę muzyczną oraz widzów.W czerwcu The Jet Set zdobyli nagrodę Superjedynki za utwór „Time To Party” w kategorii Przebój Roku na Fesiwalu Polskiej Piosenki w Opolu – podczas występu publiczność nagrodziła ich owacjami na stojąco. W październiku The Jet Set otrzymali nagrodę VIVA COMET w kategorii Zespół Roku.

Zespół MAKE-UP zagrał setki koncertów występując między innymi z takimi gwiazdami jak: Bajm, KAYAH, Golec Orkiestra i inne. Muzycy MAKE UP współpracują m.in. z Piotrem Rubikiem akompaniując wykonawcom i gwiazdom festiwalu Tańczące Eurydyki. Wielokrotnie występowali na estradach winobraniowych w samodzielnych koncertach dla masowej widowni zbierając pozytywne opinie. W 2007r. zakwalifikowali się do centralnych kwalifikacji festiwalu opolskiego. Z zespołem wystąpi gościnnie Kinga Żak – laureatka Festiwalu Tańczące Eurydyki. Zespół posiada w repertuarze covery (przeboje polskie i światowe).

Grupa SPOKO istnieje już od ponad 13 lat. Jest to najbardziej zaawansowana grupa taneczna w ST TRANS. SPOKO tworzy ok. 20 pozytywnie zakręconych osób, od 17 do 28 roku życia. Przez całe istnienie grupy przewinęło się bardzo wiele ludzi, sam początek powstania grupy pamiętają tylko 2 osoby. Wszystkich łączy jedno – taniec. Dla niektórych to „miłość”, a dla innych zabawa. Dzięki ciężkiej pracy i możliwości nauki u najlepszych tancerzy takich jak Peggy Kuebler, Alassane Watt, Jessica Guines, SPOKO zajmowało wiele czołowych miejsc na różnorodnych turniejach m.in: Złoty Aplauz w Koninie 2001, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski HH 2005, 5 miejsce na Mistrzostwach Świata 2005, 1 miejsce na Pucharze Polski 2005, 1 miejsce na Mistrzostwach Polski 2006 i 2008 oraz 4 miejsce na Mistrzostwach Świata 2007.

Teatr ognia Over The Fire to zielonogórska grupa znana z pokazów na ulicach i placach naszego miasta m.in. podczas Festiwalu BUSKERBUS, w programach plenerowych wykorzystuje m.in. zimne ognie, żywą i mechaniczną muzykę.