Wróć do listy artykułów   

Recital Ewy Błaszczyk „I poczucie szczęścia… Nawet gdy wichura”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Fotomigawka Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na Recital Ewy Błaszczyk „I poczucie szczęścia… Nawet gdy wichura”. Podczas recitalu, 13 lutego o godz. 19.00 w Hzdro(za)gadce, usłyszymy utwory wybitnych polskich poetów, m.in.: Agnieszki Osieckiej, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Doroty Czupkiewicz z muzyką Jerzego Satanowskiego, Leszka Możdżera, Zygmunta Koniecznego czy Włodzimierza Wysockiego.
Sama aktorka bardzo lubi krótką formę, która ma dramaturgię – piosenkę z historią w tle. “Dla mnie ważny jest tekst i nastrój” – mówi artystka, i taki właśnie będzie koncert w Hydro(za)gadce. Ewa Błaszczyk odkrywa siebie poprzez historie, które opowiada publiczności. Łagodne, nastrojowe piosenki przeplata pełnymi dramatyzmu i energii wyznaniami – że warto walczyć o swoje życie i mieć nadzieję. Nie poddawać się, “nawet, gdy wichura”.
Ewa Błaszczyk jest osobą niezwykłą. Laureatka wielu nagród, takich jak: Polka 2006, Róże Gali 2007, nagroda im. S. Treugutta za osiągnięcia w Teatrze TV 2007, Kobieta 2007 “Twojego Stylu” oraz wielu innych.
Jest znana nie tylko z działalności artystycznej, ale także z ogromnego zaangażowania społecznego. Jest założycielką fundacji “Akogo?”. Celem fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia  w: Agencja Turystyczna Skowronek, Bileteria Muz-Art., Sklep muzyczny Bumtarara, ZOK.