Wróć do listy artykułów   

Rezerwacje na koncert JACKA WÓJCICKIEGO Z ORKIESTRĄ SYMFONICZNĄ „LE QUATTRO STAGIONI”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Informujemy, że przyjmujemy rezerwacje miejsc na koncert JACKA WÓJCICKIEGO Z ORKIESTRĄ SYMFONICZNĄ „LE QUATTRO STAGIONI” ! Koncert zaplanowany został na 21.04.2016r.

CENA BILETU: Bilety w przedsprzedaży do końca marca w cenie 80 PLN. Po tym terminie w cenie 90 PLN
Rezerwacje do końca lutego w sekretariacie SDK i pod nr tel. 68 385 22 14.

Koncert odbędzie się jeśli liczba rezerwacji osiągnie określony przez organizatorów poziom.

Orkiestra została założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego, absolwenta dwóch wydziałów Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, instrumentalnego – skrzypce i dyrygentury symfonicznej i operowej, oraz absolwenta Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu w specjalności „zarządzanie instytucjami kultury”.

Przez lata orkiestra wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym,  operowym, musicalowo – operetkowym, rozrywkowym ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach.

Na przestrzeni lat dała ok. 280 koncertów. Dzięki kontaktom artystycznym Tadeusza Żmijewskiego współpracuje na stałe z takimi solistami jak : Piotr Paleczny, Konstanty Andrzej Kulka, Jurij Favorin, Jarosław Żołnierczyk, Ryszard Karczykowski, Grażyna Brodzińska, Wiesław Ochman, Kazimierz Kowalski.

Stała współpraca zawiązała się też z artystami estrady rozrywkowej, takimi jak : Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Grzegorz Turnau, Krystyna Prońko, Joanna Rawik a także kultowe zespoły rockowe, którym akompaniowała na koncertach „rock symfonicznie” „Dżem” i „Perfekt”. Orkiestra rozpoczęła współpracę z Rayem Wilsonem – wokalistą zespołu „Genesis”

Na stałe współpracuje z Fundacją Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filharmonią Poznańską im. T. Szeligowskiego w cyklu „Estrada Młodych” organizowanym przez „Pro Symfonika”.

Jest stałą orkiestrą festiwalową Królewskich Festiwali Muzycznych we Wschowie.

Tadeusz Żmijewski wraz z Orkiestrą są laureatami „Złotej Płyty” za wydawnictwo „Dżem Symfonicznie”

ORKIESTRA SWOJĄ NAZWĄ NIE SUGERUJE NASTAWIENIA NA KONKRETNĄ EPOKĘ W HISTORII MUZYKI, LECZ NA ZMIENNOŚĆ GATUNKÓW MUZYCZNYCH, KTÓRE UPRAWIA, TAK JAK ZMIENIA SIĘ ŚWIAT I WARUNKI POGODOWE W TRAKCIE TRWANIA ROKU KALENDARZOWEGO.

8649_b dzem