Wróć do listy artykułów   

Roczek Kina za Rogiem

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Właśnie mija pierwszy rok działalności naszego, kostrzyńskiego Kina za Rogiem. Jaki był? Czy nasze małe społecznościowe Kino zdaje egzamin i zadowala miejscowych kinomanów?
Na początek trochę danych statystycznych:
– w ciągu roku odbyło się 295 projekcji filmowych, które obejrzało 4.778 widzów
– średnio na jednym seansie było 16 – 17 widzów
– odbyło się 91 seansów zamówionych dla grup zorganizowanych
– na specjalnych pokazach zaprezentowaliśmy nagrodzone filmy dokumentalne festiwalu Grand Off oraz ,,Patrz więcej” czyli pokaz filmów udostępnionych przez Wajda Studio.
– odbyły się trzy pokazy filmów dokumentalnych zrealizowanych na warsztatach przez młodzież i dorosłych skupionych wokół naszego Studia Filmowo – Fotograficznego
– współpracowaliśmy przy organizacji i działalności Kina za Rogiem na Akademii Sztuk Przepięknych Przystanku Woodstock

Podsumowując, stwierdzamy, że Kino za Rogiem w Kostrzynie nad Odrą zdaje egzamin, świetnie uzupełnia działalność Kostrzyńskiego Centrum Kultury i co najważniejsze … sprawia, że miłośnicy dobrego, artystycznego kina mogą w komfortowych warunkach oglądać dobre polskie i światowe filmy, a najmłodsi widzowie wzruszać się i poznawać bohaterów filmowych baśni i najlepszych filmów animowanych adresowanych właśnie do nich.

Zapraszamy serdecznie na Pierwsze Urodziny Kina za Rogiem w weekend 10 i 11 lutego. Poza seansami będą niespodzianki dla widzów…. Świętujcie z nami.