Wróć do listy artykułów   

Rozpoczynamy przeglądy Gali Teatralnej !

m.madry@rcak.pl 18 kwietnia 2018 0

17 kwietnia w Międyrzeczu odbyły się prezentacje powiatowe grup w przeglądzie Lubuskiej Gali Teatralnej realizowanego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018.

Organizatorem przeglądu był Międzyrzecki Ośrodek Kultury.

W przeglądzie udział wzięły 3 zespoły z powiatu międzyrzeckiego.

Rada Artystyczna prezentacji w składzie: Weronika Osowiec, Anna Pielesiak, Maciej Wojciechowski postanowiła nominować do finału wojewódzkiego zespoły:

kat. Scena Dziecięca: Grupę Teatralną DOMINO z Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury za spektakl “Żyrafa, Aniołek, Brak Snsu i Stołek”, reż. Izabela Spławska

kat. Sceny Młodzieżowej: Grupa Teatralna OCZY-WIŚCIE z Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury za spektakl „Szuflandia:, reż. Izabela Spławska z zespołem

Rada Artystyczna podziękowała uczestnikom za ogromny wkład i pracę włożony w przygotowanie spektakli. Życzyła nauczycielom oraz ich podopiecznym radości tworzenia i prezentacji swoich osiągnięć w trakcie występów teatralnych na Ziemi Lubuskiej.

Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 jest objęty patronatem honorowym przez Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewę Rawa.